به گزارش  پلاتو هنر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، تولید مستند «اجازه دهید اشتباه کنم» با طراحی، پژوهش و کارگردانی مهدی جوزایی و
تهیه‌کنندگی الهام آقالری در شهر قدس و شهر ری استان تهران، آغاز شد.

«اجازه دهید اشتباه کنم» مستندی علمی با نگاه به چالش‌های آموزش و ترویج کارآفرینی است. این مستند، ورود رسمی مفهوم و محتوای کارآفرینی به آموزش و پرورش را در بیش از دو دهه گذشته بررسی می‌کند و به دستاوردهای آموزش شایسته محور در شاخه فنی، حرفه‌ای و کار و دانش می‌پردازد و با ترسیم جغرافیای کارآفرینی در زیست‌بوم آموزش و پرورش، فاصله آموزش متمرکز فعلی تا رسیدن به وضعیت مطلوب آموزش مهارت، نگرش و ارتقاء قصد کارآفرینی مطابق اهداف نظام تعلیم و تربیت را روایت می‌کند.

در این فیلم، مخاطب با بخش مهمی از موانع، چالش‌ها و راهکارهای عملیاتی حرکت به سمت نظام آموزشی با رویکرد کار آفرینی آشنا خواهد شد. پرداختن به یکی از مناقشات تاریخی علم کارآفرینی از جذابیت‌های این مستند است: «کارآفرینان متولد می‌شوند یا ساخته می‌شوند؟»

جوزایی، دانش‌آموخته رشته ادبیات نمایشی و دانشجوی دکتری کارآفرینی است. وی پیش از ساخت این فیلم، کارگردانی مستندهای «خیابان ۵۷» و «جنگ بازاریابی» را نیز در کارنامه دارد.

مستند «اجازه دهید اشتباه کنم» در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و انیمیشن تهیه شده و عوامل آن عبارتند از: طراح، پژوهشگر و کارگردان: مهدی جوزایی، تهیه‌کننده: الهام آقالری، مدیر تصویربرداری: علیرضا نادری، صدابردار: شاهین ثابت مقدم، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: مریم ترکاشوند، تصویربردار دوم: مسعود نوایی، دستیار فیلم‌برداری: علیرضا خاکی ترابی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز