به گزارش پلاتو هنر، اوشان محمودی، نویسنده و کارگردان که پیش از این نمایش های «پینوکیو» و «ژپتو» را روی صحنه برده است، این روزها با  نمایش «گربه نره و روباه مکار» در سالن استاد ناظرزاده مجموعه ایرانشهر روی صحنه است.

محمودی درباره این نمایش می گوید: نمایش «گربه نره و روباه مکار» از لحاظ محتوا نشانه‌های بیشتر و ملموس تری نسبت به دو اثر قبلی من از داستان پینوکیو را به تصویر می کشد.

محمودی با زمان سپری شده برای تولید این اثر ادامه می دهد: فراخوان همکاری از اسفند ۱۴۰۰ منتشر شد و بعد از مصاحبه اولیه با افراد زیادی به تعداد موردنظر برای همراهی و همکاری رسیدیم. تقریباً هفت الی هشت ماه تمرین فشرده داشتیم. البته من مخالف بازه زمانی طولانی هستم؛ اما شاید یکی از اتفاقاتی که در فرآیند تمرین تأثیر زیادی دارد؛ جریان اقتصادی ماجراست.

او می افزاید: تمرین استاندارد از نظر من تمرینی است که دو تا سه ماه هر روز در سالنی که قرار است اجرا کنید؛ انجام شود. ولی چون چنین اتفاقی رقم نمی‌خورد؛ مجبورم طولانی کار کنم؛ اما یک استاندارد وجود دارد؛ حداقل تمرین برای روی صحنه بردن یک اثر نمایشی آن هم در این سطح موزیکال ۲۰۰ ساعت است. به‌طور مثال من اگر امکانات و بودجه برخی از دوستان را که در این زمینه فعال هستند، داشتم اکنون قطعاً اجرای متفاوت‌تری روی صحنه بود. این کار صفر تا صد با سرمایه خصوصی تولید شده است البته که هرچقدر زمان بگذاری نتیجه‌اش را خواهی داد. قطعاً اهالی تئاتر در فرآیند کوتاه‌مدت مقصر نیستند چراکه بحث مالی روی روند تمرین و کیفیت آثار تأثیر می‌گذارد.

کارگردان نمایش «پینوکیو» توضیح می دهد: اما با تمام این مسائل من بیشتر از توجه به بخش مالی به فکر مخاطب هستم. مخاطب حق دارد که کار خوب ببیند و امیدوارم کیفیت کارها بیشتر شود. تمام تلاش من ارائه تئاتری با کیفیت است تا به سهم خودم شرایط بهتری را برای تئاتر این جغرافیا رقم بزنم.

محمودی در پایان با اشاره به اینکه به در تبلیغات به روش‌های سنتی اعتقاد دارد، می گوید: فضای مجازی ویترین کار محسوب می‌شود اما زمانی که ما مشکل اینترنت داریم، می‌توان به شکل دیگری تبلیغ کرد. بهترین نوع هم به نظرم همان تبلیغ مخاطبان است اگر من در هفته‌های اول کار خوبی ارائه دهم مخاطب خودش به سالن می‌آید و بهترین تبلیغ، کیفیت است.

«گربه نره و روباه مکار» تا بیست و نهم اردیبهشت ماه ساعت 18:30 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر میزبان علاقه‌مندان است.