به گزارش پلاتو هنر، بازیگران برگزیده جشنواره تئاتر سال گذشته از سراسر كشور و از شهرهای شيراز، بندرعباس، زاهدان، تبريز، اردبيل، يزد اصفهان، آبادان، كرمان، مشهد و تهران مهمان رییس سیمافیلم بودند.

مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در این نشست گفت: این نشست فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر بازیگران توانمند عرصه تئاتر و ظرفیت بزرگ سریال سازی در تلویزیون است و امیدواریم بتوانیم از هنر شما عزیزان در مجموعه های نمایشی رسانه ملی بهره‌مند شویم و اگر این اتفاق نیافتد به نوعی سهل‌انگاری از طرف ما رقم خورده است.

او با اشاره به دوره تحول در رسانه ملی تصریح کرد: گروه‌های برنامه‌ساز و تهیه‌کنندگان سریال‌های تلویزیون باید از ظرفیت بازیگران توانمند تئاتر که متاسفانه کمتر شناخته شده‌اند، استفاده کنند تا جایگاه این عزیزان در عرصه هنر تثبیت شود.

نقویان با اشاره به شرایط خاص کشور در سال گذشته که برای بسیاری از هنرمندان چالش‌ها و سختی‌هایی را به همراه داشت، تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری این نشست، تجلیل از برگزیدگان چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر بود که با وجود سختی‌ها و ناملایمتی که ناخواسته بر آن ها تحمیل شد، عاشقانه به کار خود در عرصه هنر ادامه دادند. این‌که هنرمندانی هم‌چون شما با توجه به هنر و تخصصی که در رشته خود دارید مورد هجمه‌های ناجوانمردانه بسیاری قرار گرفته‌اید اما به کار خود ادامه دادید، ارزشمند است و ما متوجه این مساله هستیم.

او خاطرنشان کرد: در تلویزیون برای پرداخت دستمزد به بازیگران تئاتر محدودیتی وجود ندارد و تفاوتی بین بازیگران تلویزیون و سینما با هنرمندان تئاتری که به پروژه های نمایشی دعوت به همکاری می شوند وجود ندارد.تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا از توانمندی بازیگران عرصه تئاتر به‌خصوص بازیگران شهرستانی در سریال‌های تلویزیونی بهره‌مند شویم و شاهد هنرنمایی این عزیزان در قاب تلویزیون باشیم و اگر هم این عزیزان برای کار در تهران مشکلاتی دارند، با هماهنگی مدیران کل صداوسیمای مراکز استان‌ها، از توانمندی‌ها و هنر آن‌ها در استان‌ها و شهرستان‌های خود استفاده شود.

گفتنی است در اين نشست كوروش زارعی دبير جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر، مجتبی نقی‌ئی قائم مقام مرکز سيمافيلم و مديران گروه‌های فيلم و سريال سیمافیلم و شبكه‌های تلويزيونی حضور داشتند.

مدیران نمایشی سیمافیلم و گروه های فیلم و سریال شبکه های تلویزیون نیز ضمن طرح نکات خود بر حمايت همه جانبه از استعدادهاي تئاتری برای حضور در آثار نمايشی سيما تاکید کردند.

برگزيدگان جشنواره چهل و يكم تئاتر فجر هم ضمن ابراز خرسندی از دعوت و حمايت رسانه ملی و مرکز سيمافيلم از هنرمندان تئاتر، پیشنهادها و نکات خود را برای تعامل بیشتر با تلویزیون مطرح کردند.