به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی این رویداد، نمایش «زندگی» به کارگردانی محمدرضا قلی‌پور و فرشته فرشاد با همکاری خانه فرهنگ شهر هاگن و به صورت یک پروژه بین‌المللی تعریف شده بود که روی صحنه رفت. مدت‌زمان این اثر 40 دقیقه بود که در سالن یوهانیس کرشه شهر هاگن اجرا شد.

طراحی، نویسندگی و کارگردانی این اثر نمایشی را محمدرضا قلی‌پور و فرشته فرشاد بر عهده داشته‌اند و جمعی از بازیگران و عوامل ایرانی ـ آلمانی این پروژه را همراهی کرده‌اند. همچنین این نمایش در آینده اجراهای دیگری در شهر هاگن و سایر شهرهای آلمان خواهد داشت.

به گفته قلی‌پور، نمایش «زندگی» به جدال انسان‌ها برای زندگی می‌پردازد و از روزگاری می‌گوید که بشر در تنگنایی خودساخته، زندگی را برای خود و هم‌نوعانش سخت کرده است. قصه‌ی آدم‌هایی که تلاش دارند همه را شبیه به عقاید خود بکنند و این رنجی‌ست که بخش عظیمی از مردم دنیا با آن دست به‌گریبانند و بخشی دیگر، بی‌تفاوت و فقط نظاره‌گرند».

کارگردان تئاتر «زندگی» می‌افزاید:«این نمایش از لزوم احترام آدم‌ها به باورهای یکدیگر، تلاش برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در کنار هم و رسیدن به معنای واقعی زندگی سخن می‌گوید».

فرشته فرشاد نیز درباره ساختار و شکل اجرایی این نمایش گفت:«تئاتر «زندگی» دارای موسیقی زنده و بدون دیالوگ است. در واقع این نمایش حرکت‌محور و صوت‌محور است، یعنی فرم خاصی برای نمایش در نظر گرفته‌ایم و صوت خاصی که از سوی بازیگران ارائه می‌شود، جایگزین دیالوگ‌ها شده. به همین دلیل هر مخاطبی با آن ارتباط می‌گیرد و دیگر بحث زبان در نمایش مطرح نیست. در این نمایش، بازیگران از آکساسوار و ابزار صحنه مانند ماسک‌های ضدگاز، دوربین و پلکان هم استفاده ویژه‌ای کرده‌اند که باعث جذابیت اثر شده است».

نمایش «زندگی» در نخستین اجرای بین‌المللی خود، با استقبال خوب رسانه‌های شهر هاگن مواجه بود و رادیو و مطبوعات این شهر به اطلاع‌رسانی درباره‌ آن پرداختند.

محمدرضا قلی‌پور، نمایش‌نامه‌نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشر آواژ همراه با همسرش فرشته فرشاد، نمایش‌نامه‌نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر پیش از این در ایران نمایش‌هایی مانند «سگ‌خوری»،«کات‌کبود»، «تروکاژ»، «آپرکات» را روی صحنه برده بود.

همچنین این زوج سال 93 نمایش «سگ‌لرزه» را به نویسندگی و کارگردانی فرشته فرشاد در خانه فرهنگ شهر گوتینگن آلمان اجرا کرده بودند.