به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دیدار با فیلم‌سازها و هنرجویان قدیمی و پیشکسوت‌ سینمای کوتاه که عضو کانون دانش آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران هستند، از جمله کار ویژه‌های انجمن و دفاتر مختلف آن در استان‌های سراسر کشور در روزهای ابتدایی سال 1402 بوده است که تاکنون بالغ بر 50 دیدار در فروردین ماه 1402 توسط مدیران دفاتر و مسئولین انجمن سینمای جوانان ایران صورت گرفته است.

در راستای اهداف کانون دانش‌آموختگان که تکریم جایگاه هنرجویان و فیلم‌های پیشکسوت و قدیمی انجمن سینمای جوانان ایران است، شب گذشته مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، محمدرضا عرب سخنگوی کانون کارگردانان، داریوش یاری نویسنده و کارگردان و سعید نجاتی مدیر کانون دانش آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران، به مناسبت تولد و دیدار با محمدجعفر باقری‌نیا، هنرجوی سالهای 66 و 67 انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر یزد که نویسنده، فیلم‌بردار، مجری طرح، تهیه‌کننده و کارگردان با سابقه فیلم کوتاه است و در کانون دانش آموختگان انجمن هم عضویت دارد، در منزل شخصی او ملاقات کردند.

این عضو کانون دانش اموختگان تاکنون دو فیلم سینمایی «چهارباندی» و «بی‌خوابی» که در بیست‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته، تولید کرده است و به عنوان مدیر فیلم‌برداری 15 فیلم کوتاه و مجموعه مستند کوتاه و بلند 8 و 16 میلی‌متری را در کارنامه خود دارد.

باقری‌نیا، در سال‌های فعالیت خود بالغ بر 38 فیلم کوتاه، مستند و فیلم بند سینمایی و سریال و مجموعه مستند را با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پویانمایی، موسسه روایت فتح و صداوسیما کارگردانی کرده است که آخرین فعالیت او به سال 1398 بازمی‌گردد و هم‌اکنون به دلیل کسال و بیماری از فعالیت سینمایی فاصله گرفته است.
این کارگردان 53 ساله، مجری طرح و تهیه‌کنندگی 30 پروژه سینمایی را در کارنامه دارد و فعالیت حرفه‌ای خود را در بستر سینما از سال 1368 با کارگردانی مستند 8 میلی‌متری «رو شور» آغاز کرد.

انجمن سینمای جوانان ایران و کانون دانش آموختگان ضمن آرزوی سلامتی، امیدوار است که این کارگردان باسابقه به‌زودی در مقام کارگردان به فعالیت سینمایی خود ادامه دهد.