به گزارش پلاتو هنر به نقل از مرکز گسترش، مستند بلند «خونه مامان شکوه» به کارگردانی مهدی بخشی مقدم که به بخش مسابقه مستند چهل و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم  مسکو در کشور روسیه راه یافته، روایتی از زنانی است که روزهای پس از ترک اعتیاد را در فضایی مشترک می‌گذرانند.

«خونه مامان شکوه» در شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» نمایش داده شد و در اختتامیه جشنواره، جایزه ویژه هیات داوران به مهدی بخشی مقدم و مهدی شامحمدی تعلق گرفت. این فیلم همچنین جایزه بهترین صداگذاری (محمدحسین ابراهیمی) را دریافت کرد. «خونه مامان شکوه» تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و تهیه‌کننده آن مهدی شامحمدی است.

چهل و پنجمین جشنواره فیلم مسکو به دبیری «نیکیتا میخالکوف» از ۳۱ فروردین  تا ۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. این جشنواره سال‌های گذشته میزبان چهره‌های معتبر سینمای جهان از جمله «فدریکو فلینی»، «آکیرا کوروساوا»، «کریستوف کیشلوفسکی»، «سوفیا لورن»،‌ «الیزابت تیلور»، «رابرت دنیرو»، اصغر فرهادی، رضا میرکریمی، «برد پیت»، «کوئنتین تارانتینو»، «تیم برتون»، «شان پن» و «جک نیکلسون» بوده است.

فهرست فیلم‌های جشنواره مسکو در بخش‌های غیررقابتی هنوز کامل نشده است اما تاکنون فیلم کوتاه «از اینجا باز شود» ساخته امیرحسین طالبی و محسن اصدق‌پور نیز به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه راه یافته است.

در این فیلم مهدیه آگاهی فیلمبردار، بهرام عمرانی تدوینگر، امین جعفری صدابردار و عبدالرضا حیدری به عنوان صداگذار حضور داشته‌اند و همچنین بهنام عمران طراحی موسیقی، ساچلین مهدی‌لو طراحی گریم، محمدامین غضنفری طراحی جلوه های ویژه، فائزه محمدی و پویان باغنده طراحی صحنه و ملینا باغنده طراحی لباس آن را برعهده داشته اند.

در خلاصه داستان این فیلم که سیاوش چراغی‌پور، بهراد سلاح‌ورزی، مهدی رضایی، علی رحیمی در آن بازی کرده‌اند و در شهر تهران ساخته شده، آمده است: «از روزی که تُنگ دکمه‌های شانس به خیاطی «ابرام» می‌رسد، زندگی جادو می‌شود. حالا او، به هم‌دستی گربه‌اش «حمیرا»، در روند عدالت جهان نقش دارند».