به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی عصر روز دوشنبه هفتم فروردین ماه در تماشاخانه سنگلج و تالار هنر با حضور کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر نمایش برگزار شد.

تالار هنر در روز جهانی تئاتر میزبان ناشنوایان شد

مراسم روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در تالار هنر با حضور کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، مریم کاظمی بازیگر و کارگردان تئاتر، سیدحسین فدایی‌حسین نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و جمعی از تماشاگران و مخاطبان در ساعت 17 روز دوشنبه هفتم فروردین ماه برگزار شد.

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی از لزوم توجه به هنرمندان و مخاطبان تالار هنر به عنوان سرمایه‌های تئاتر کودک و نوجوان سخن گفت.

برگزاری نمایشگاه عکس آثار اجرا شده در یکسال گذشته از زاویه دوربین عکاسان رضا معطریان، کاوه کرمی، میلاد میرزاعلی و سپیده طالبی و همچنین اجرای نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» به کارگردانی مهدی خجستگی از دیگر برنامه‎های تالار هنر در روز جهانی تئاتر بود.

تماشاگران ناشنوا در روز جهانی تئاتر با حضور در این تالار به تماشای نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» اولین نمایش اجرا شده تالار هنر در سال 1402 نشستند.

تماشاخانه سنگلج و حضور سرمایه‌های اصلی تئاتر

دیگر مراسم گرامی‌داشت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی با حضور کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، پریسا مقتدی مدیریت تماشاخانه سنگلج و هنرمندانی چون جواد انصافی، داوود داداشی، علی یدالهی، منوچهر اکبرلو، هادی حوری، بهرام سروری‌نژاد و داوود فتحعلی‌بیگی ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی کشور در این مراسم گفت: سال جدید را به سرمایه اصلی تئاتر یعنی مخاطبانش تبریک می‌گویم و آرزوی شادکامی و سلامتی برای این عزیزان دارم.

او تصریح کرد: اینکه مخاطبان؛ تئاتر را تنها نگذاشته اند باعث خوشحالی و مباهات است و بسیار خرسندم که آنها برای تماشای نمایش «ماشین دودی» آن هم در روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در تماشاخانه سنگلج حاضر شده اند.

قرائت پیام روز جهانی تئاتر نوشته سمیحه ایوب بانوی بازیگر مصری توسط داوود فتحعلی‌بیگی بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، قرائت بخشی از گفتگوی علی نصیریان بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر درباره شخصیت نمایشی «مبارک» و آرزوی او برای زنده کردن کاراکترهای «مبارک و سیاه» توسط پریسا مقتدی مدیریت تماشاخانه سنگلج و تبریک روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی توسط هفت حاجی فیروز هفت سین به دست از دیگر برنامه های تماشاخانه سنگلج در روز ملی هنرهای نمایشی بود.