به گزارش پلاتو هنر، در حالی که آخرین روزهای سال ۱۴۰۱ را سپری می‌کنیم، خوانندگان مختلفی البته تنها در حوزه موسیقی پاپ همچنان برای علاقمندانشان به روی صحنه می‌روند. عمده این اجراها مختص به پایتخت و تعداد محدودی از استان‌ها می شود که علت این امر را شاید بتوان در لغو برخی اجراهای استانی جستجو کرد. بر این اساس اگرچه اخیرا قدم های خوبی در جهت برگزاری کنسرت برای مثال در شهری مانند نیشابور برداشته شده است اما کنسرت هایی هم در این همین روزها در استانی مانند فارس لغو شده است.

اما در حالی که ابلاغ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص کنسرت های استانی، اتخاذ رویکردی حمایتی از سوی مدیران ارشاد است، اما همچنان رفتارهای دوگانه ای را در قبال برگزاری کنسرت خواننده ها در تهران و برخی شهرهای دیگر شاهد هستیم. برای مثال ناصر زینعلی ـ خواننده موسیقی پاپ ـ  که قرار بود در روزهای ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه در سالن حافظ شیراز به روی صحنه برود، هر دو شب از کنسرت‌هایش با وجود داشتن مجوز از ارشاد استان و فروش کلیه بلیت ها، لغو شد. این در حالی بود که این خواننده به تازگی در جریان جشنواره موسیقی فجر در سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه رفته بود و بلیت فروشی‌هایش برای اجرای کنسرت‌های آتی در شهرهای دیگر همچنان ادامه داشت.

البته این در شرایطی است که نیشابور در همین گیر و دار لغو کنسرت‌های زینعلی در شیراز، با اجرای حجت اشراف‌زاده همراه بود و قرار است رضا صادقی هم در روزهای پایانی ۱۴۰۱ در این استان به روی صحنه برود.

در ادامه این گزارش، نگاهی خواهیم داشت به کنسرت‌های پیشرو که بر اساس شواهد قرار است در ایام ماه رمضان نیز همچنان برگزار شوند:

سالن میلاد نمایشگاه

علی عبدالمالکی یکشنبه ۲۸ اسفند در دو سانس ۱۹ و ۲۲، گروه ماکان شنبه ۵ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲:۳۰، معین زندی یکشنبه ۶ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲،  مهدی احمدوند دوشنبه ۷ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، آرون افشار سه‌شنبه ۸ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، احمد سلو چهارشنبه ۹ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، گرشا رضایی پنجشنبه ۱۰ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲

هتل اسپیناس پالاس

بابک جهانبخش پنجشنبه ۳ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، بهنام بانی جمعه ۴ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، گروه ایهام شنبه ۵ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، علیرضا طلیسچی سه‌شنبه ۸ فروردین در دو سانس ۱۹ و ۲۲، احسان خواجه‌امیری پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ساعت ۲۲

وزارت کشور

علی زندوکیلی جمعه ۴ فروردین ساعت ۲۲

منبع: ایسنا