به گزارش پلاتو هنر، فيلم سينمايي «لاك‌‌پشت‌‌ها هم پرواز مي‌كنند» به كارگرداني بهمن قبادي در کنار آثار کارگردانان مطرحی همچون؛ استنلی کوبریک، میلوش فورمن، فرانسیس فورد کاپولا، چارلی چاپلین، ژان رنوار، ترنس مالیک، الیور استون، ارول موریس و … در لیست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان قرار گرفت.

فيلم سينمايي «لاك‌‌پشت‌‌ها هم پرواز مي‌كنند» Turtles Can Fly ساخته بهمن قبادي تاكنون در بيش از 100 جشنواره بين‌‌المللي حضور داشته و با بیش از 50 جايزه جهانی يكي از پرافتخارترين فيلم‌‌هاي تاريخ سينماي ايران و کُردستان به شمار مي‌رود.

این اثر اخيراً از طرف سایت تحلیلی سینمایی استاکر Stacker و سایت سینمایی استار لوکال میدیا Star Local Media به عنوان 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان معرفی شده است.

30 فیلم‌ برتر، از تفسیر جنگ جهانی اول تنها چند ماه پس از پایان جنگ تا نقد جنگ‌های اخیر و دیدگاه‌های مدرن درباره رویدادهای تاریخی را شامل می‌شود. این فیلم‌ها نشان می‌دهند که چگونه کارگردان‌ها راه‌های متفاوتی برای کشیدن ریسمان‌های قلب و انتقال پیام‌های خود، با استفاده از درام برای به تصویر کشیدن مصائب جنگ یا حتی گرایش به طنز یا کمدی پیدا کرده‌اند.