به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، از بیست و هفتم اسفند ماه، پخش سریال رادیویی «سومین پر سیمرغ» در رادیو نمایش آغاز می شود.

سریال نمایشی «سومین پر سیمرغ» به ماجرای افسانه ای سه پر سیمرغ می پردازد.

سام نریمان، فرزندش، زال را به دلیل سپید مویی اش به سیمرغ در کوه البرز می سپارد. زال پس از اینکه سالها نزد سیمرغ پرورش یافت و پهلوان شد و از حکمت های او آموخت، سام به دیدارش شتافت تا اورا برگرداند در این هنگام که زال می خواست با سیمرغ وداع کند، سیمرغ سه پر از بال خود را به او هدیه داد تا هنگام سختی فراوان آن را آتش بزند و از او کمک بخواهد. نمایش به دفعاتی که زال و پسرش، رستم آن پرها را آتش می زنند میپردازد و ماجرای آنها را نقل می کند.

در این سریال رادیویی هنرمندانی چون احمد هاشمی، فریبا طاهری، مجید حمزه، کرامت رودساز، ماندانا محسنی، رامین پورایمان، شهریار حمزیان، نورالدین جوادیان، شهین نجف زاده، بهناز بستان دوست، مریم باقری، عباس شادروان، ماکان رضایی پور، عباس توفیقی، علی میلانی، حمیدرضا هدایتی، محمد مجدزاده، محمد آقامحمدی، علی اصغر دریایی، سینا نیکوکار، مینو جبارزاده، حمید یزدانی، بیوک میرزایی، فرشید صمدی پور، نگین خواجه نصیر، مجتبی طباطبایی، محمدرضا شریفی مقدم، امیر فرحان نیا، بهادر ابراهیمی، محمدرضا قلمبر، بهرام سروری نژاد، امیر منوچهری، امیر زنده دلان، احمد لشینی، رویا فلاحی، مجید تیزرو، باقر کریم پور، سعید سلطانی، سعیده فرضی، راضیه مومیوند، عبدالعلی کمالی، محمدرضا علی، نازنین مهیمنی، شیرین سپه راد، شیما جانقربان و دانیال ابراهیمی به ایفای نقش می پردازند.

«سومین پر سیمرغ» به نویسندگی هلن بهرامی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری رضا محتشمی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، گویندگی نگین خواجه نصیر و کارگردانی نورالدین جوادیان از بیست و هفتم اسفند ماه، ساعت 2:30 دقیقه بامداد روی آنتن رادیو نمایش می رود و همزمان از رادیو فرهنگ نیز پخش می شود.