به گزارش پلاتو هنر به نقل از گاردین، گروه موسیقی که بیش از یک دهه قبل در ازای تغییر نام گروهشان تابلو نقاشی را از بنکسی دریافت کرده بودند، بالاخره تصمیم گرفتند این نقاشی را بفروشند؛ چراکه معتقدند مردم باید بتوانند این اثر هنری را ببینند.

این اثر هنری که روی بوم نقاشی شده است «خودت را مهیا کن» نام دارد که هم‌نام این گروه موسیقی راک است و اکنون در لندن به نمایش گذاشته شده است تا اواخر ماه جاری میلادی در ایالات متحده آمریکا به فروش گذاشته شود.

این اثر هنری که کارشناسان حراجی ارزش تقریبی آن را بین ۶۰۰,۰۰۰ الی ۸۰۰,۰۰۰  دلار برآورد کرده‌اند، از سال ۲۰۱۰ توسط این گروه موسیقی نگهداری می‌شد.

این گروه موسیقی پیش‌تر «خروج از مغازه کادوفروشی» نام داشت و بنکسی از اعضای این گروه خواسته به دلیل مسائل کپی رایت مربوط به مستندی که بنکسی با همین نام ساخته است و در سال ۲۰۱۰ نامزد اسکار شده بود، نام دیگری را برای گروه موسیقی‌شان انتخاب کنند.

این تابلو مرگ را پشت فرمان ماشین کوبنده به تصویر می‌کشد و تا پانزدهم مارس همچنان به نمایش گذاشته خواهد شد و در نهایت در بیست و نهم مارس در ایالات متحده آمریکا به مزایده گذاشته می‌شود.

بنکسی هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

چندی پیش اعلام شد جدیدترین اثر هنری بنکسی که با موضوع خشونت خانگی بر روی دیوار شهری در انگلستان خلق شده بود،‌ به طور دائمی به پارک موضوعی همان شهر منتقل خواهد شد.

منبع: ایسنا