به گزارش پلاتو هنر، به نقل از  روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، «سمفونی ایران» به کارگردانی وحید موسائیان ادای دین به موسیقی مقامی و کاوشی در نغمه‌ها و آواهای در آستانه فراموشی سه‌شنبه 16 اسفند ساعت 21 با روایت فریدون شهبازیان از شبکه مستند پخش می شود.

«سمفونی ایران» قصه سفر فریدون شهبازیان آهنگساز مطرح ایرانی است که در هر سفر به منطقه و ملاقات با به گزا آوازخوان و نوازنده‌ای، بخشی از تاریخ موسیقی ایران را روایت می‌کند.این سفر از خراسان تا کرمانشاه، از لرستان تا بوشهر ادامه دارد و در هر منزل استاد شهبازیان با نوازنده و آوازخوانی همکلام می‌شود.

سمفونی ایران» در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی تهیه شده و از عوامل آن می توان به نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: وحید موسائیان، پژوهشگران: فریدون شهبازیان و جهانگیر اشرفی، مدیر» فیلمبرداری: نادر معصومی، صدابردار: مازیار شیخ‌محبوبی، صداگذاری و میکس: محسن روشن، گوینده متن: مسعود رایگان، تدوینگر: نازنین مفخم، مجری طرح و مدیر تولید: محمد پورراد، دستیار تهیه: سارا جافری، برنامه‌ریز: بهزاد آدینه و عکاس: ماهور موسائیان اشاره کرد.

مستند «سمفونی ایران» که تولید آن حدود 9 سال به طول انجامید و برای اولین بار در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمد. این مستند امشب ساعت 21  به مناسبت ولادت حضرت قائم (عج) از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت 8:30 خواهد بود.