به گزارش پلاتو هنر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه سیزدهم اسفند ماه در گردهمایی مدیران هنرستان های هنرهای زیبا که با حضور وزیر آموزش و پرورش در مجتمع فرهنگی باغ زیبای تهران برگزار شد، پس از شنیدن نقطه نظرات مدیران هنرستان های سراسر کشور به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزراتخانه های فرهنگ و آموزش و پرورش در زمینه آموزش های رسمی بخش فرهنگی و هنری در هنرستان ها و آموزشگاه های مهارتی کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شخص وزیر محترم آموزش و پرورش از اهتمام بالایی نسبت به ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه آموزش برخوردار است و امیدواریم با امضای این تفاهم نامه هنرستان های هنرهای زیبا سراسر کشور مورد حمایت و عنایت بیشتر وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.
او با بیان اینکه 12 هنرستان در یکسال اخیر به تعداد هنرستان های سراسر اضافه شده است، اظهار کرد:  از آنجا که تعداد متقاضیان حضور در هنرستان های هنرهای زیبای سراسر کشور افزایش چشمگیری داشته است، می بایست حداقل در هر استان یک هنرستان دخترانه و پسرانه  فعال باشد.
اسماعیلی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نگاهی متعالی به هنر دارد، گفت: از منظر مکتب انقلاب اسلامی هنر باید به رشد فضائل انسانی و اخلاقی منجر شود و هنر ابزاری برای کمال و تعالی محسوب می‌شود.
 ‏
وزیر فرهنگ منشور هنر در جمهوری اسلامی را  پیام امام راحل دانست و تصریح کرد: هنرجویان هنرستان های زیبا باید مبلغان آرمان های امام و انقلاب باشند و اصول تربیتی و پرورشی حاکم در این هنرستان ها باید در کنار ارتقای سطح علمی هنرجویان شرایطی فراهم کند تا افراد با نفس سالم به عنوان سرمشق جامعه تربیت شوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به اهمیت ‏هنرستان‌ها در دولت مردمی‌ اشاره کرد و گفت: حضور وزرای فرهنگ و آموزش و پرورش در این مراسم نشان از اهتمام ویژه دولت مردمی نسبت به امر توسعه کمی و کیفی هنرآموزی در هنرستان هاست و بدون تردید تعلیم، تربیت و آموزش فرزندان ایران عزیز در هنرستان ها در دولت مردمی از اهمیت خاصی برخوردار است و امیدواریم با همت مدیران هنرستان های هنرهای زیبا شاهد شکل گیری نسل جدیدی از هنرمندان فرهیخته در ایران عزیز باشیم.
اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد، تلاش داریم در هر  مرکز استان کشور حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه وجود داشته باشد زیرا اگر زمینه رشد و بروز برای استعداهای جوانان ایرانی فراهم شود در آینده شاهد حضور هنرمندان بزرگی در عرصه هنر کشور خواهیم بود.
جمهوری اسلامی برای هنر اصیل و متعهدانه ارزش زیادی قائل است
همچنین یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این نشست بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که هنر لایق ترین و رساترین ابزار انتقال پیام است و هنرمندان راحت با مردم ارتباط برقرار می‌کنند و کسی که بهتر بتواند این ارتباط را برقرار کنند جایگاه والایی نزد مردم خواهد داشت.
او افزود: جمهوری اسلامی ایران برای هنر اصیل و متعهدانه ارزش زیادی قائل است. البته در حوزه هنر نقایص و نیازهایی هم داریم. نیازهای ما متقابل است.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هنرها باید تصویر زیبای عالم معنا باشند، وقتی هنری وارداتی شد مانا نخواهد بود. هنرستان‌ها در وهله اول بهترین راه‌های برآورده کردن نیاز خود فرد و در وهله دوم اشتغال پایدار هستند.
تجلیل از مدیران برتر هنرستان ها و رونمایی از پنج عنوان کتاب جدید در حوزه آموزش هنری و نشان ملی آموزش هنر پایان بخش این مراسم بود.