به گزارش پلاتو هنر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا، در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان لیسبون پرتغال نمایش داده می‌شود.

«قدم یازدهم» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود همراه با پنج فیلم انیمیشن کوتاه دیگر از کشورهای روسیه، آلمان، ایران، پرتغال، انگلستان و فرانسه در یک مجموعه ۵۵ دقیقه‌ای با نام «رویاهای دختران» برای کودکان و نوجوانان ۶ تا ۹ سال در ساعت ۴:۴۹ بعدازظهر روز ۷ اسفند ۱۴۰۱ (۲۶ فوریه ۲۰۲۳) نمایش داده شد و روز ۱۴ اسفند (۵ مارس) نیز نمایش ویژه دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان لیسبون «پلی» اولین جشنواره فیلم برای کودکان است که در دوره دهم خود با هدف «یادگیری برای دیدن» برای کودکان ۱ تا ۲ سال، «یادگیری برای بازی» برای کودکان ۳ تا ۵ سال، «یادگیری برای افکار جدید» برای کودکان ۶ تا ۹ سال و «یادگیری برای ساختارشکنی» برای نوجوانان ۱۰ تا ۱۳ سال فیلم‌های ارسالی به جشنواره را مورد بررسی و داوری قرار داده است.

جایزه هزار یورویی به بهترین فیلم هیات داوران نوجوان این جشنواره اهدا خواهد شد.

دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان لیسبون «پلی» از ۶ تا ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ (۲۵ فوریه تا ۵ مارس ۲۰۲۳) در شهرلیسبون کشور پرتغال در حال برگزاری است.