به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، نحوه پذیرش اجرای آثار نمایشی هنرمندان و گروه‌های نمایشی در فصل جدید اجراهای محیطی (اجرا در محیط‌های غیر متعارف) مجموعه تئاتر شهر اعلام شد. در متن فراخوان فصل جدید اجراهای محیطی تئاتر شهر آمده است:

مجموعه تئاتر شهر با هدف ترغیب گروه‌های مستعد، مسقل و جوان تئاتر و همچنین ایجاد فرصت اجرا برای گروه‌های نمایشی «حرفه‌ای» و «نیمه‌حرفه‌ای» مبادرت به برگزاری «فصل جدید اجراهای محیطی (اجرا در محیط های غیر متعارف)» کرده است.

به همین منظور از گروه های واجد شرایط از سراسر ایران دعوت می شود تا بر اساس شرایط مندرج  فراخوان، در این مجموعه (کافی شاپ تالار اصلی،کافی شاپ تالار قشقایی،  سالن انتظار تالار اصلی، سالن انتظار تالار چهارسو، سالن انتظار کارگاه نمایش) اجرا داشته باشند.

شرایط اجرا:

۱:  هنرمندان و گروه های اجرایی محترم ملزم به ارائه دلایل خود، مبنی بر مناسب بودن متن، منطبق با محیط اجرایی هستند.

۲-اجرا باید بدون دکور بوده وگروه ملزم به استفاده از مختصات معماری محیط اجرایی است.

(تذکر مهم:اجرا باید منطبق با تعاریف تئاتر محیطی باشد،نه اجرا در محیط)

۳-طول زمان اجرا نباید بالاتر از ۴۰دقیقه باشد.

۴-اولویت با طرح های اورجینال است.

شرایط ثبت نام:

گروه های داوطلب می بایست طرح ها یا متون خود را به صورت فیزیکی در سه نسخه  pdfبه دفتر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ارائه دهند.

تذکر: در زمان ارائه متن داشتن رضایت نامه امضا شده توسط نویسنده اثر الزامی است.

مهلت ارسال آثار:

مهلت ارائه طرح ها یا متون از زمان انتشار فراخوان  تا اول اردی بهشت ماه سال 1401  از ساعت 16 تا 21 خواهد بود. بدیهی است به درخواست‌هایی که بعد از این تاریخ به روابط عمومی تئاتر شهر ارائه شود، رسیدگی نخواهد شد.

نشانی: خیابان ولی‌ عصر، چهارراه ولی عصر، جنب بوستان دانشجو، روابط عمومی تئاتر شهر، تلفن تماس: ۶۶۴۶۰۵۹۵