به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش عروسکی «هایکوی پاروزن یک دست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری در کارگاه نمایش  طی روزهای پنجشنبه 11 و جمعه 12 اسفندماه طی دو نوبت روی صحنه می رود.

براساس برنامه ریزی های انجام گرفته، نوبت اول اجرای این نمایش در روزهای یاد شده ساعت 18 و نوبت دوم اجرا ساعت 19:30 است.

نمایش «هایکوی پارو زن یکدست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و عروسک گردانی علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری،محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، فاطمه سیفی، صدف صمدی تا روز 22 اسفند ماه،  ساعت 19:30 با مدت زمان 75 دقیقه وقیمت بلیت 50 هزار تومان میزبان علاقه مندان تئاتر است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: « ماسافومی ناکازاکی پسرکی تنها در جریان جنگ جهانی دوم با یک موج بلند سونامی بهجزیره ای ناشناخته برده می شود. در آن جزیره با پرنده ای که درنای آرزوهاست و یک خرچنگ آشنا می شود. او تا رسیدن پدرش،پاروزن یکدست، روزهایی پرماجرا را پشت سر می گذارد و به مفاهیم عمیقی از خودشناسی دست پیدا میکند. ماسافومی زیبایی صلح وآرامش را در جزیره ای پر از عشق، به دور از مصایب دنیای پر از جنگ آدم بزرگها در کنار درنای سپید آرزوها که او را قاقا مینامد،کشف می کند. جزیره ای که یافتنش برای یکایک آدمهای جهان، آرزویی است محال