به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، سامانه آموزش های برخط فرهنگ وهنر و گنجینه آموزش هنر به همت دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.

محمدحسین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری در این خصوص گفت: سامانه آموزش های برخط فرهنگ و هنر به نشانی lms.acmacademy.ir آغاز به فعالیت کرده است که این سامانه اولین پلتفرم آموزش تعاملی از راه دور در حوزه فرهنگ وهنر است که توسط این دفتر راه اندازی شده است.

او افزود: در این سامانه کلاس های آنلاین و کلاس های ابری بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی در رشته های مختلف فرهنگی وهنری توسط اساتید برجسته برای علاقه‌مندان ارائه می شود و در پایان دوره ها به شرکت کنندگان گواهی نامه های معتبر اختصاص می یابد.

اسماعیلی تصریح کرد: در فاز اول راه اندازی این سامانه، کلاس های آموزش طرح ملی آموزش هنربرای همه در 15 رشته فرهنگی و هنری برای علاقمندان و شرکت کنندگان در این طرح ارائه شده که هم اکنون این کلاس ها در حال برگزاری است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری درباره گنجینه آموزش هنر گفت: در این طرح مقرر است سبک های آموزشی هنرمندان برجسته در رشته های مختلف فرهنگی وهنری مستند سازی شود.

او در پایان خاطرنشان کرد: در این طرح که برای نخستین بار اجرایی می شود استادان و هنرمندان مطرح و برجسته در حوزه آموزش های فرهنگی و هنری، تجربیات و سبک و روش آموزشی خود را به صورت عملی ارائه نموده که به صورت چند رسانه ای مستند سازی و تولید می شود تا در گنجینه ای ارزشمند حفظ و نگهداری شود تا بتوان این تجربیات فاخر هنری را جاودانه و ماندگار کرد.