به گزارش پلاتو هنر به نقل از اسکرین، استیون اسپیلبرگ با حضور در کنفرانس مطبوعاتی برلیناله گفت هنوز نمی‌داند به عنوان کارگردان  پروژه بعدی‌اش چیست.

اسپیلبرگ در  ابتدای سخنانش اظهار کرد: به تازگی دوره پرمشغله‌ای را پشت سر گذاشته ام و با ساختن ۲ فیلم پشت سر هم دوران فراغت پیدا کرده ام

. او وقتی هنوز داشت «داستان وست ساید» را می‌ساخت با تونی کوشنر هم مشغول نوشتن داستان «فابلمن‌ها» بود.

این هنرمند درباره این فیلم ها گفت: این 2 فیلم با هم همپوشانی داشتند و من فرصت نداشتم فکر کنم پس از اتمام آنها کار بعدی‌ام چه خواهد بود.

اسپیلبرگ ادامه داد: هیچ ایده‌ای برای کار بعدی ندارم. یک جور حس خوب است، وحشتناک هم است. خوب است که می‌توانم دوباره کنترل زندگی را در اختیار داشته باشم … اما باید کار کنم و کار کردن را دوست دارم.

اوهمچنین به یک فیلم زندگینامه‌ای از ناپلئون برای شبکه اچ‌بی‌او اشاره کرد که بر اساس فیلمنامه‌ای از دوست فقیدش استنلی کوبریک شکل می‌گیرد و با بیوه او و برادرش مشغول همکاری برای ساخت آن است.

این کارگردان سینما گفت: سریال زندگی ناپلئون ۷ قسمتی است و دارم روی آن کار می‌کنم. قبلا از او به عنوان تهیه‌کننده این سریال یاد شده بود و فوکوناگا کارگردان «وقتی برای مردن نیست» به عنوان کارگردان این پروژه مطرح بوده است.

اسپیلبرگ که شب پیش خرس طلایی افتخاری برای یک عمر دستاورد را از برلیناله دریافت کرد، گفت این جایزه را در ششمین سالمرگ مادرم دریافت می‌کنم که نقشش را میشل ویلیامز خیلی خوب در فیلم «فابلمن‌ها» تصویر کرد.

این هنرمند اظهار کرد: دوران همه گیری ویروس کرونا و ترسی که از همه‌گیری احساس می‌کردم به من شهامت داد تا داستان زندگی خودم را روایتم کنم.

این کارگردان گفت: این روزها بیشتر از کارگردان‌های جوان یاد می‌گیرم و برای نمونه کار دنیل کوان و دنیل شاینرت کارگردان‌های «همه‌چیز همه‌جا یک‌باره» را کار یک نابغه شگفت‌انگیز می دانم.

اسپیلبرگ تاکید کرد: یکی از چیزهایی که یاد گرفتم این است که باید فیلمنامه خوبی داشته باشید. من همیشه گفته‌ام «اگر روی کاغذ نیست، روی صحنه هم نیست» و واقعاً به این اعتقاد دارم. بنابراین، توصیه من این است که اگر می‌خواهید کارگردان سینما شوید، اول از همه بنویسید یا با کسی آشنا شوید که قبای قوی داستان نویسی و نویسندگی داشته باشد و با هم همکاری کنید، زیرا این داستان است که مخاطب را وادار می‌کند به شما توجه کنند نه شات‌هایی که می‌گیرید.

بونو خواننده مشهور گروه U۲ در این مراسم بونو جایزه  خرس طلایی افتخاری برلیناله را به اسپیلبرگ اهدا کرد. او از اسپیلبرگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شات‌های بزرگ هالیوود یاد کرد. بونو و گروهش برای اولین اکران مستند «آینده را ببوس» در برلیناله حضور دارند.

اسپیلبرگ با «فابلمن‌ها» ۲ جایزه گلدن گلوب و منتخب منتقدان را گرفته و نامزد بهترین فیلم اسکار است.