اجرای نمایش «هایکوی پاروزنِ یکدست» به نویسندگی وکارگردانی ماندانا عبقری شامگاه روز پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ماه با حضور تعدادی از هنرمندان شناخته شده تئاتر کشورمان در کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر آغاز شد.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «هایکوی پارو زن یکدست» به نویسندگی و کارگردانی مانداناعبقری شامگاه روز پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ماه با استقبال مخاطبان و حضور تعدادی ازهنرمندان تئاتر کشورمان از جمله مجید قناد، فریبا دلیری و ایرج افشاری در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز کرد.

ماندانا عبقری در مراسم افتتاحیه نمایش ضمن قدردانی از حضور موثر تماشاگران و هنرمندان در اولین اجرای نمایش «هایکوی پاروزن یکدست» توضیح داد: حضور جالب توجه خانواده ها به همراه فرزندانشان در اجرای یک اثر نمایشی نشان دهنده فرهیختگی و آگاهی پدران و مادرانی است که تماشای تئاتر را برای فرزندان عزیز خود انتخاب کرده اند. بنابراین امیدوارم بنده و گروه اجرایی شرایط را فراهم سازیم که شما بزرگواران همواره به تماشای تئاتر بیایید و ما از حضور ارزشمندتان استفاده کنیم.

مجید قناد هنرمند پیشکسوت تئاتر کشورمان هم درسخنانی کوتاه با بیان اینکه حضور در چنین اجراهایی می تواند انرژی بخش گروه های تئاتری در طول اجراهایشان باشند، از کودکان و نوجوانان حاضر در سالن خواست تا آنها نیز در مراسم رونمایی از پوستر و افتتاحیه این نمایش حضور داشته باشند.

نمایش «هایکوی پاروزن یکدست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و عروسک گردانان: علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، فاطمه سیفی، صدف صمدی از 27 بهمن تا 22 اسفند ماه سال 1401 با مدت زمان 45 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

علیرضا دهقانی مشاور کارگردان و طراح صحنه، ستاره خرم زاده طراح عروسک ، رضا خضرایی طراح نور، رکسانه عبقری طراح لباس و الهه موسوی هماهنگی نور و صدا دیگر عوامل اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

خلاصه داستان نمایش «هایکوی پارو زن یک دست» آمده است: «ماسافومی ناکازاکی پسرکی تنها در جریان جنگ جهانی دوم با یک موج بلند سونامی به جزیره ای ناشناخته برده می شود. در آن جزیره با یک خرچنگ و پرنده ای که درنای آرزوهاست ،آشنا می شود. او تا رسیدن پدرش، پاروزن یکدست، روزهایی پرماجرا را پشت سر می گذارد و به مفاهیم عمیقی از خودشناسی دست پیدا می کند. ماسافومی زیبایی صلح و آرامش را در جزیره ای پر از عشق، به دور از مصایب دنیای پر »از جنگ آدم بزرگ ها در کنار درنای سپید آرزوها که او را قاقا مینامد، کشف می کند. جزیره ای که یافتنش برای یکایک آدمهای جهان، آرزویی است محال‌