به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر پیامی ارسال کرد

متن پیام محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ به سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

«هنر موسيقي، در فراز و فرودهاي حساس فرهنگي و اجتماعي، باگذر از مرزهای جغرافیایی و فراتر از ملیت ها، به شيواترين شيوه، پيام فرهنگی و موءلفه هاي فکري و اخلاقي هر ملتي را به جهانيان اعلام میکند و همواره در قلمرو وسيع فرهنگ و هنر ايران اسلامي، فریادی بلند براي دعوت به سوي وحدت و عدالت خواهي بوده است.

بخشی از همگرایی و اتحاد میان آحاد مردم شریف ایران در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که در همدلی و همزبانی آنها در سر دادن شعار و هدفی واحد متجلی گردید مدیون موسیقی و تولید سرودهای انقلابی بعنوان مؤثرترین هنر در آن زمان بوده است.

هنر موسیقی می تواند معرفت عمومی، تفكر، آگاهی و اندیشه را در جامعه ارتقا بخشد. هنرمندان این عرصه، به گونه اي شايسته و بايسته، همواره در تلاش بوده‌اند تا نغمه‌ها و الحان خوشايند خويش را از منشور آموزه‌هاي اعتقادي و ارزش‌هاي متعالي و ماندگار انساني، عبور داده و بنا به مقتضيات روز و هدفمندي‌هاي معنوي، آنها را به گوش تشنگان حقيقت و زيبايي برسانند.

در این رهگذر برگزاری سی و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر بعنوان مهمترین رویداد موسقایی کشور در پهنه ای به وسعت ایران با تکريم شأن و حريم پيشکسوتان اين حوزه و با حضور هنرمندان به ويژه جوانان برومند و با استعدادی که از گوشه و کنار اين مرز پر گهر، به شوق هم گرد آمده اند جلوه های گویا از ظرفیت موسیقی ما را به نمایش می گذارند. حضور گروه های بین المللی تعامل و تبادل فرهنگی و هنری را رونق می بخشد و طنین آواها و نغمه های نواحی مختلف در جشنواره وجوهي از طراوت و طهارت معنوي را به اين جشنواره ارزاني داشته‌ است.

قدردانی از حضور هنرمندان عالیقدر در جشنواره، و سپاس از دبیر محترم، هیئت‌های انتخاب و داوری آثار، همکاران دفتر موسیقی، انجمن موسیقی ایران و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های حاضر در جشنواره و سایر دست‌ندرکاران این رویداد هنری وظیفه ای است که همچنان از عهده آن برآمدن دشوار و مالایطاق است.

امید که خداوند منان بر توفیقات تمامی این عزیزان روز به روز بیفزاید.»