به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران،  ارکستر موسیقی نواحی «سازینه» به سرپرستی پیمان بزرگ نیا شامگاه دوشنبه بیست و چهارم بهمن ماه در یک کنسرت موسیقایی برنامه‌ای را در تالار رودکی تهران اجرا کرد.

این اجرا که با حضور هنرمندانی از اقوام مناطقی مانند گیلان، مازندران، آذربایجان، بختیاری، کردستان، بلوچستان، ترکمن، لرستان، کهگیلو و بویراحمد، خراسان واعراب ایران از ساعت ۱۹ شامگاه دوشنبه ۲۴ بهمن ماه به مناسبت دهه مبارک فجر در تالار رودکی  به‌روی صحنه رفت.

شروع این کنسرت  با مقدمه‌ای از سرنانوازی آغاز و قطعات «غربتی و حیران حیرانه» و «حیران نازه و لیلو» به زبان‌های گیلانی و کردی اجرا شد،در ادامه نوبت به اجرای قطعه «مدلاسیون سیت بیارم»، «تیبه جان و تی مله سنگ تراشون»رسید و «بلال جونکی و دی گلمی»، «حیدر بابا» به ترتیب از مناطق لرستان، مازندران، بختیاری و بویراحمدی در این برنامه اجرا شدند.

هنرمندان این کنسرت که وحدت نغمگی اقوام را یک صدا اجرا می‌کردند، در ادامه قطعاتی از مناطق خراسان، بلوچستان، ترکمن و جنوب ایران را نواختند و در نهایت اجرای خود را با قطعه «فرزند ایران» به پایان رساندند.