سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با مجید انتظامی هنرمند نامدار عرصه موسیقی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش پلاتو هنر، صبح امروز (چهارشنبه 19 بهمن ماه) پوراحمدی با مجید انتظامی هنرمند عرصه موسیقی دیدار کرد.
در این دیدار ضمن تقدیر از خدمات این هنرمند در تداوم و اعتلای موسیقی کشورمان گفت: استاد مجید انتظامی یکی از مفاخر تاریخ هنر انقلاب اسلامی هستند که توانست با کارنامه ای ارزشمند نام بلند پدر خود را حفظ کند. آثار خلاقانه ایشان روایتگر غم و شادی مردم ایران است و همیشه در خاطره جمعی مردم ماندگار خواهد بود.
مشاور وزیر فرهنگ افزود: صندوق اعتباری هنر توجه ویژه ای به اهالی فرهنگ و هنر خصوصاً اساتید نامدار این عرصه دارد. وظیفه ماست که ضمن تکریم و حمایت مادی و معنوی از آنها از تجارب و دانش این هنرمندان بهره برداری کنیم.
در این دیدار مجید انتظامی ضمن بیان خاطرات حرفه ای خود، با اشاره به برخی مشکلات و دغدغه ها در حوزه موسیقی کشور گفت: اهل فرهنگ و هنر از موثرترین سرمایه های کشور محسوب می شوند و بدون تردید آنها عاشق وطن خویش هستند و این عشق را با زبان هنر در آثارشان بیان می کنند. در خدمت به آن ها باید اهتمام داشت.
مجید انتظامی متولد  ۱۸ اسفند ۱۳۲۶ در تهران موسیقیدان، آهنگساز، نوازنده ابوا و مدرس موسیقی اهل ایران است.  او از دهه ۱۳۵۰ برای بیش از ۸۰ اثر سینمایی موسیقی متن نوشته‌است و با دریافت ۴ سیمرغ بلورین برای فیلم‌های بای سیکل ران، روز واقعه، آژانس شیشه‌ای و دیوانه‌ای از قفس پرید مشترکاً به همراه حسین علیزاده و محمدرضا علیقلی برنده بیشترین سیمرغ بلورین در بخش بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر است. انتظامی از برگزیدگان هشتمین همایش چهره‌های ماندگار در سال ۱۳۸۹ است و در سال ۱۳۹۳ به عنوان جهادگر عرصه فرهنگ و هنر نشان افتخار دریافت کرده‌است.