به گزارش پلاتو هنر، موزه ملک، نگاره‌هایی از مستوفی‌الممالک، خورشید خانوم، مُهر شاه سلطان حسین صفوی، به همراه تعداد دیگری از نسخه‌های خطی نفیس، از یک مجموعه اهدایی را به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) برای نخستین‌بار به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه که از عصر سه‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در موزه ملک برپا شده، آثار اهدایی ابوالعلا سودآور ـ نوه حاج حسین آقا ملک (واقف موزه و کتابخانه ملک) ـ‌ را ارایه کرده است که بازدید از آن تا دو هفته آینده ادامه دارد. در این نمایشگاه همچنین نسخه‌های خطی نهج‌البلاغه و دعاهای حضرت علی (ع) به نمایش درآمده است.

مجموعه اهدایی «ابوالعلا سودآور» که برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی شده است، شامل دو نسخه قرآن پنج و هشت برگی به خط کوفی، مُرَقَّع اشعار، بیاض اشعار، دعای صباح و ادعیه و تعقیبات، مجمع‌الدعوات، دعای کمیل، مرزبان‌نامه، نگاره میرزا یوسف آشتیانی، شبیه میرزا یوسف‌خان آشتیانی، نگاره معزالدین محمد غفاری، نگاره خورشید خانوم، شبیه قاضی عبدالمطلب غفاری کاشانی، فرمان‌ جلال‌الدین محمد اکبرشاه، واجد علی‌شاه و ناصرالدین شاه قاجار، نامه‌ای با مُهر «نصیرالملک» خطاب به قوام‌الدوله و نگین مُهرشاه سلطان حسین صفوی است.

منبع: ایسنا