تهیه‌کننده فیلم «شماره 10» می‌گوید در سال‌های اخیر قهرمانان واقعی ایران کمرنگ شده‌اند و سینماگران نباید اجازه دهند قهرمان‌های تو خالی جای این قهرمانان واقعی را بگیرند.

به گزارش پلاتو هنر، فیلم سینمایی «شماره 10» به نویسندگی و کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه کنندگی ابراهیم اصغری دومین فیلمی بود که دراولین شب جشنواره بین‌المللی فیلم فجر روی پرده سینما ملت اکران شد.

ابراهیم اصغری با اشاره به موضوع این فیلم گفت: تمام تلاشمان را کردیم با بیان داستانی جدید و خلق فضاهای تازه از دفاع مقدس، اثری متفاوت بسازیم و مخاطبان را جذب کنیم.

اصغری با اشاره به لزوم قهرمان‌سازی در سینمای ایران عنوان کرد: سعی کردیم در انتهای  فیلم قهرمان را به پهلوان تبدیل کنیم، همانطور که رهبر انقلاب بارها از سینماگران خواسته که به مسئله قهرمان سازی توجه خاص داشته باشند. در سال‌های اخیر قهرمانان ساختگی جای قهرمانان واقعی را گرفته‌اند، درصورتی که قهرمانان واقعی کسانی بودند که برای این آب و خاک رشادت کردند و حتی از عزیزترین دارایی‌شان، یعنی جانشان گذشتند،

او ادامه داد: چهل سال از انقلاب سال 1357 می‌گذرد، اما در تمام این سال‌ها آثاری که در حوزه دفاع مقدس ساخته شده باشند بسیار کم بودند، حتی آثاری که مخاطب را راضی کنند نیز انگشت شمارند.

این تهیه‌کننده با اشاره به داستان فیلم توضیح داد: در «شماره 10» سعی کردم به سمت یک فیلم قهرمان محور پیش بروم. این فیلم براساس مستنداتی شکل گرفته که مربوط به بهترین قهرمانان معاصر کشور است. آقای زرگرنژاد چندین سال برای جمع‌آوری اطلاعاتی که در فیلم نشان داده می‌شود پژوهش کردند.

اصغری در پایان گفت: موضوع این فیلم به اولین فرار موفق از اسارت می‌پردازد. فراری که بعد از ده سال اسارت اتفاق می‌افتد. در وهله اول دوست دارم مردم فیلم را ببینند و دوست داشته باشند. برای ساخت «شماره 10» زحمات زیادی کشیده شده و امیدوارم نتایج خوبی هم داشته باشد.

نرگس ذکایی