به گزارش پلاتو هنر، مجموعه طراحی‌ها و آثار آب‌مرکب از محمدعلی ترقی‌جاه با عنوان «بی‌وزنی» در گالری آرتیبیشن به نمایش درمی‌آید.

طراحی‌های او شامل فیگور، طبیعت، پرتره، خروس‌ها و اسب‌های شناخته شده‌ این هنرمند است و گرچه رنگ در این آثار به کار نرفته اما همچنان کمپوزیسیون آثارش چشم را در اثر می‌چرخاند و موفقیت و تمایز آثار او را نشان می‌دهد.

همان طور که سابین نقدی داوه، دکترای تاریخ هنر، کارشناس سابق Sothbey لندن درباره هنر و فرم آثار محمدعلی ترقی‌جاه در کتاب «برگزیده‌ آثار محمدعلی ترقی‌جاه» از فرانس ماری هائگر، چنین نوشته: «در شیوه‌ نقاشی تکامل‌یافته‌ ترقی‌جاه، ساختار مستحکم اشکال که یک سبکی شناور بر آن‌ها غالب است، در یک دورنمای ذهنی (abstract) ارائه شده‌اند. نه افقی وجود دارد نه سطحی. خطوط وی دقیق، ولی زیبا و ظریف و با اطمینان رسم شده‌اند. آغاز و پایان خطوط کاملاً مشخص نیست و پیوسته رو به تکامل‌اند. نقاشی‌های این هنرمند پیوسته می‌طلبند که بیننده فعالانه در آن‌ها مشارکت کند و خود مخاطب آنچه را در نقاشی کشیده نشده، تصور کند».

نمایش انفرادی «بی‌وزنی» از آثار محمدعلی ترقی‌جاه از روز پنج‌شنبه تاریخ ۱۳ بهمن ماه تا پنج‌شنبه ۲۰ بهمن ماه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۲۰ و روز‌های پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به همت، خیابان گل‌نبی غرب، میدان احمدی روشن، خیابان ساسانی‌پور، کوچه قندی، پلاک ۶ میزبان علاقه‌مندان است.