در آستانه آغاز چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی همزمان دو پردیس سینمایی در شهرهای پرند و قرچک ورامین افتتاح شد.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به بهانه افتتاح این دو پردیس سینمایی در شهرهای پرند و قرچک ورامین، در پیامی خسته نباشید به دست اندرکاران این دو پردیس سینمایی و مسئولان شهرستان های مربوطه گفت: توسعه زیرساخت و فناوری نوین سینما از نیازهای اجتناب ناپذیر ماست. در حال حاضر بیش از 230 شهر فاقد سالن سینماست که با تلاش های سازمان سینمایی در طی یکسال اخیر، 180 سالن سینمایی به بهره بندی رسیده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شعارگسترش عدالت فرهنگی و در قبال آن توسعه سالن سینما از جمله راهبردهای دولت جدید در شهرهای کم برخوردار است چرا که به دلیل بضاعت و غنای نیروی انسانی، سینمای ایران نیازمند توسعه ظرفیت های سینمایی و زیرساخت های آن است .

خزاعی ادامه داد: سینمای ایران سالانه بیش از 100 فیلم تولید می کند که در حال حاضر این میزان از تولیدات بیش از ظرفیت زیر ساخت های اکران در اقصی نقاط کشور است. در دولت جدید تلاش های بسیاری در راستای توسعه زیر ساخت ها، تثبیت تولید فیلم وحتی افزایش آن در کشور صورت گرفته است و الزام به توازن هدفمند بین تولید فیلم در کشور و اکران ونمایش این آثار ایجاد شود.

وی اظهار داشت: هر چه زیر ساخت های سینمایی در استان های کشور به طور متوازن و اصولی توسعه و بسط داده شود به همان اندازه نیز به اقتصاد پایدار و امنیت معیشتی خانواده سینما کمک می شود. در حال حاضر می توانم بگویم نهضت سینماسازی و توسعه و تجهیز سالن های سینما به راه افتاده و ما به زودی شاهد خبرهای خوبی در این حوزه خواهیم بود. با همین روند در آینده نزدیک می توانیم به سراغ توسعه سینما در شهرهایی رفته که تاکنون از این موهبت برخوردار نبوده اند .

گفتنی است پردیس سینمایی قرچک ورامین در زمینی به مساحت ۱۰۰۰۰متر و زیر بنایی در حدود ۱۱۰۰متر در شهرک طلاییه قرچک احداث شده است. این پردیس سینمایی با ۳ سالن نمایش و ظرفیت ۳۱۲ صندلی به بهره برداری رسیده است.

همچنین پردیس سینمایی پرند به مساحت ۹۰۰ متر مربع در فاز ۳ واقع شده و دارای ۴ سالن مجزا با ظرفیت‌های ۱۸۵ ، ۷۰ ، ۴۰ و ۳۵ صندلی است و از بروزترین سیستم تصویر 4k و صدای دالبی دیجیتال برخوردار است.

لازم به ذکر است در مراسم افتتاحیه پردیس های سینمایی شهرهای پرند و قرچک ورامین با حضور قادر آشنا معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و محمدرضا فرجی مدیر کل توسعه فناوری سینمایی و سمعی بصری سازمان و جمعی از مسئولان محلی صورت گرفت و از تعدادی از خانواده شهدای شهرستان‌های مربوط تجلیل شد.