محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهاردهمین جلسه شورای هنر کشور گفت جشنواره تئاتر فجر به واسطه برپایی رویداد منطقه‌ای و استانی از درخشان‌ترین دوره‌های جشنواره به شمار می‌رود، همچنین جشنواره امسال تئاتر فجر نسبت به سال گذشته پرشورتر برگزار شد.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چهاردهمین جلسه شورای هنر کشور به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیش دستور ارائه گزارشی از روند برپایی جشنواره‌های تئاتر و تجسمی فجر و دستور جلسه ادامه بررسی آیین نامه های صدور پروانه فیلمسازی و نمایش فیلم صبح روز دوشنبه دهم بهمن در محل وزارتخانه برگزار شد.

وزیر فرهنگ در این جلسه با اشاره به برپایی باشکوه جشنواره‌های هنری تئاتر و تجسمی فجر گفت: مسئولان جشنواره‌های هنری تئاتر و تجسمی فجر امسال با یک روحیه جهادی نسبت به برپایی باشکوه این جشنواره ها اقدام کردند و استقبال پرشور مخاطبان از این جشنواره نشان دهنده خنثی کردن تمامی توطئه‌های بدخواهان ملت برای کمرنگ کردن حضور مردم در جشنواره های فجر بوده است.

اسماعیلی توضیح داد: به جرئت می‌توان گفت جشنواره تئاتر فجر به واسطه برپایی رویداد منطقه‌ای و استانی از درخشان‌ترین دوره‌های جشنواره به شمار می‌رود همچنین جشنواره امسال تئاتر فجر نسبت به سال گذشته پرشورتر برگزار شد.

اسماعیلی همچنین در ادامه با اشاره به ترکیب متنوع و باکیفیت فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره چهل و یکم فجر، ابزار امیدواری کرد امسال شاهد مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد هنری کشور باشیم.

گفتنی است، جلسات شورای هنر کشور پس از سال‌ها وقفه، در دوره جدید وزارت فرهنگ از سر گرفته شده است و صبح روز (10 بهمن) چهاردهمین جلسه این شورا در دوره جدید و هفتاد و نهمین جلسه آن در ادوار مختلف در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.