کارگردان انیمیشن «ترن» معتقد است فیلمش را براساس دغدغه قلبی و موضوعی که به آن تعلق خاطر داشته، ساخته است.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، رضا ارجنگی کارگردان فیلم «ترن»درباره تازه ترین اثرش گفت: قصه انیمیشن «ترن» درباره یک کارگردان فیلمساز استاب موشن است که داستان انیمیشنی که می‌سازد با داستان زندگی‌اش گره می‌خورد. محل زندگی این کارگردان با دکور فیلمسازی، عروسک‌ها و تجهیزاتی که با آنها انیمیشن‌اش را می‌سازد دقیقا در یکجا قرار دارند به طوری که زندگی این کارگردان وقف کارش شده است.

ارجنگی ادامه داد: برای ساخت این انیمیشن از تکنیک سه بعدی کامپیوتری استفاده می‌شود و زمان فیلم با توجه به فیلمنامه‌ای که نوشته و تبدیل به استوری ریل شده و همچنین توافقی که با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با دوستان داشته‌ایم حدود هشت دقیقه است.

او با اشاره به اینکه تولید فیلم در مرحله پیش از انیمیت است، افزود: این مرحله یعنی جایی که کاراکترها خلق شده‌اند و ریگ یا همان تجهیز آغاز شده و امیدوارم به زودی وارد مرحله انیمیت شویم.

این هنرمند با بیان اینکه به طور خاص مخاطبان این فیلم اهالی سینما هستند، گفت: فیلم برای همه هنرمندانی ساخته می‌شود که فیلم کوتاه یا انیمیشن می‌سازند و هر کسی که با ساخت یک اثر هنری سینمایی درگیر است و خودش را وقف کاری کرده که به آن علاقه دارد.

این کارگردان در پایان گفت: اگر قرار بود این فیلم را برای حضور در جشنواره‌ها بسازم، سعی می‌کردم آنرا مهندسی کنم. یعنی آن را به شکلی می‌ساختم که بتواند وارد جشنواره‌ها شود و بازخورد خوبی نیز داشته باشد اما این مسایل را کنار گذاشتم و سعی کردم صادقانه آنچه از دلم برمی‌آید درباره موضوعی که دوست داشتم آن را بسازم به تصویر بکشم. فکر می‌کنم در نهایت اگر کاری را به شکلی که دوست دارید انجام دهید و آن را برای هدفی خاص مهندسی و دستکاری نکنید به دل مخاطب نیز خواهد نشست.