آیین بزرگداشت شهریار تیمورپور، از هنرمندان چهره‌پردازی تئاتر ایران جمعه ۲۳ دی ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا، آیین بزرگداشت این هنرمند فقید به همراه مراسم افتتاحیه گالری فروش آثار نقاشی او از ساعت ۱۴ تا ۱۹ روز جمعه ۲۳ دی. ماه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

این مراسم به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر ایران، گروه طراحان «رویای هنر»، همکاری بیتال عالی مهر و تعدادی دیگر از دوستان و همراهان مرحوم شهریار تیمورپور میزبان علاقه مندان خواهد بود.

شهریار تیمورپور از طراحان پیشکسوت چهره پردازی تئاتر ایران و یکی از همکاران سابق واحد گریم تئاتر شهر عصر روز سه‌شنبه ۲۱ دی ماه پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری، دار فانی را وداع گفت.

این هنرمند پیشکسوت در ماه‌های گذشته به دلیل عوارض ناشی از بیماری کووید ۱۹ مدت زیادی تحت نظر تیم پزشکی بوده و بارها از ناحیه ریه دچار نارسایی و اختلال شده بود.

شهریار تیمورپور به سال ۱۳۳۸ در شهرستان بجنورد به دنیا آمد. این هنرمند پس از طی دوران مقدماتی تحصیلی وارد دانشکده هنرهای زیبای تهران شده و مدرک کارشناسی نقاشی خود را دریافت کرد.

او علاوه بر فعالیت در عرصه نقاشی به صورت حرفه‌ای در حوزه طراحی گریم و چهره‌پردازی نیز مهارت داشت و طی این سال‌ها علاوه بر حضور در مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج به عنوان گریمور در بسیاری از حوزه‌های مختلف تلویزیون و سینما و تئاتر حضور فعالی داشت.

زیباترین آثار او با تکنیک انتزاعی آب و مرکب، مجموعه دلقک‌هایی بودن که برآمده از ذهن خلاق و هنرمند او بود.