مسعود صنحتی، کارگردان نمایش «قزل‌حصار» که در جشنواره تئاتر منطقه‌ای مازندران حضور دارد، می‌گوید: خیلی خوشحالیم جشنواره تئاتر منطقه‌ای بعد از هفت سال با حضور بهترین گروه‌های نمایشی از سراسر ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از هنرآنلاین: مسعود صنحتی کارگردان تئاتر استان سمنان است که با نمایش «قزل‌حصار» در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منطقه‌ سه در مازندران حضور دارد. این نمایش روز دوشنبه 19 دی ساعت 9 در سالن سلمان هراتی ساری اجرا شد.

صنحتی درباره نمایش «قزل‌حصار» گفت: «داستان این نمایش در جنوب شهر تهران محله اتابک، هاشم‌آباد می‌گذرد و یک نمایش رئالیستی با رگه‌هایی از طنز درباره رفتارهای فردی و اجتماعی یک خانواده است.»

این کارگردان ادامه داد: «شهربانو دختر خانواده از طریق فضای مجازی با پسری پولدار آشنا می‌شود، ارتباط شهربانو با پسر فقط از طریق تماس تصویری بوده است. پسرجوان از شهربانو خواستگاری می‌کند ولی شهربانو با نگفتن و شرم از وجود برادر معلولش نعیم، به خواستگارش دروغ می‌گوید.»

صنحتی درباره شاخصه و ویژگی‌های اصلی این نمایشنامه گفت: «این نمایش شش پرده است و شاید مخاطب که این نمایش را می‌بیند تا صحنه پنجم با خود بگوید این نمایش چه چیزی می‌خواهد به ما بگوید ولی در پرده آخر نمایش وقتی رازها برملا می‌شود همان مخاطب در ذهن خود برمی‌گردد به تک تک صحنه‌های قبل و در انتهای نمایش یعنی صحنه ششم تماشاگر بشدت شوکه می‌شود.»

کارگردان نمایش «قزل حصار» ادامه داد: «روزی که با دوستان خود تصمیم گرفتیم این نمایش را کار کنیم به هر بازیگر یک نمایشنامه دادم و از همه درخواست کردم که متن را بخوانند و نظر شخصی خود را در یک دورهمی دوستانه بیان کنند؛ جالب بود که تک تک بازیگران یک نظر مشابه داشتند و همه گفتند ما وقتی متن را می‌خواندیم از پرده اول تا پرده پنجم بشدت کلافه بودیم که چرا این متن را باید کار کنیم ولی وقتی صحنه آخر را خواندیم نظرمان عوض شد. این‌طور شد که تمام بازیگران این اثر علاقه‌مند شدند این متن را برای اجرا در جشنواره کار کنیم.»

صنحتی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر منطقه‌ای گفت: «خیلی خوشحالیم جشنواره تئاتر منطقه‌ای بعد از هفت سال برگزار شده است. در جشنواره منطقه‌ای بهترین گروه‌های نمایشی از سراسر کشور وجود دارند و باید به بهترین شکل عمل کنند تا به جشنواره تئاتر فجر راه یابند.»

کارگردان نمایش «قزل‌حصار» در پایان گفت: «تئاتر یک کار گروهی است و گروه اگر هدف نداشته باشد جواب خوبی نمی‌گیرد. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که بتوانیم معرف‌خوبی برای استان سمنان باشیم.»

وجیهه اشرفی، محمدرضا حلاجان، مجید عرب یارمحمدی، سما احمدی، فهیمه مدرسی، سیدابوالفضل موسی، مسعود صنحتی، بهاره تیموری بازیگران این نمایش هستند و دیگر عوامل آن عبارتند از بهنام سرلک (نویسنده)، وجیهه اشرفی (دستیار کارگردان)، زهرا خانی (منشی صحنه)، حمیدرضا قلیچ‌لی (مدیر صحنه)، مریم حاجی اسماعیلی (طراح گریم)، علی ربیعی (موسیقی).