مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری به میزبانی این استان، اعلام کرد که شیراز طی روزهای ۲۲ تا ۲۵ دی، میزبان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور خواهد بود.

حمیدرضا قانعی دوشنبه ١٩ دیماه، در جمع خبرنگاران گفت: طی یک ماه اخیر شیراز میزبانی رویدادهای فرهنگی هنری نظیر جشنواره عمار، جشنواره بین‌المللی شعر فجر و سوگواره ملی رواق سرخ بوده است، گفت: برای برگزاری جشنواره تئاتر مناطق کشور از یکماه قبل در حال فراهم کردن مقدمات هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین گفت: بهمن ماه امسال و همزمان با تهران و برخی نقاط کشور، جشنواره فیلم فجر را میزبانی خواهیم کرد و اردیبهشت سال آینده هم میزبان جشنواره آواها و نواهای رضوی خواهیم بود.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز گفت: جشنواره تئاتر مناطق کشور، پس از هفت سال تعطیلی مجددا احیاء شده است.

سید رسول موسویان‌نژاد، با بیان اینکه فارس یکی از میزبان‌های این جشنواره است، افزود: در فارس میزبان گروه‌های تئاتر از استان‌های مازندران، قم، اصفهان، یزد، کرمان جنوب، کرمان، سیستان و بلوچستان و بوشهر است.

موسویان‌نژاد همچنین با بیان اینکه هر یک از استان‌های اعلام شده دو نماینده در این رویداد دارد، یادآوری کرد که گروه‌های نمایشی حاضر در این دوره، از ٢١ دیماه وارد فارس می‌شوند و از ٢٢ دیماه جشنواره آغاز به کار می‌کند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: سالن‌های استاد هودی، ابوریحان، استاد لایق و تالار سبز هنر شهر آفتاب برای اجرای نمایش‌ها آماده شده‌ است.

او همچنین خاطرنشان کرد: در آیین اختتامیه این جشنواره، شماری از مسئولان بلند پایه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزار کنندگان این دوره جشنواره حضور خواهند داشت.

به گفته موسویان‌نژاد؛ فنجان در طوفان چای، تاکسیدرمی، آن نیمروز طولانی زهرا، استرالیا-بندر دیلم، میشوسوزوکی، خواب‌هایم سراغ تو را می‌گیرند، وقتی صدای سوت میاد سرت را بدزد، آوازهای غمگنانه یک جغد در پیراهن سرخ، شبی پنهان، کوتوله‌ها، گریه‌های باد و گات سینه، مرگ با سوراخ اضافه، گاومرد، صنم، بازماندگان با مرگ نفس می‌کشند و ساختمان رز، شماری از تئاترهایی است که در شیراز روی صحنه خواهد رفت.