به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی نمایش، «اهمیت ارنست بودن» نوشته اسکار وایلد با ترجمه ایوب آقاخانی و روایتگر زندگی دو دوست صمیمی در انگلیس است که برای خوشگذرانی دروغ‌هایی به خانواده می‌گویند اما در این بین ماجراهای عاشقانه ای برایشان پیش می‌آید که همه چیز را تغییر می‌دهد.

«اهمیت ارنست بودن» یک کمدی سنگین انگلیسی و نمایشنامه دارای گفتگوهای ظریف و بذله‌گویی‌های مفرح است و بر پایه کمدی موقعیت جلو می‌رود. در واقع طنزی از جامعه دوره ویکتوریا را نشان می‌دهد که مردم با حفظ ظاهری موقر و متین، اعمال فاسد و تفکر زشت خود را می‌پوشانند. محمد وثوقی، دیانا جاویدموسوی، احمد بیستونی، زهرا مدبر، سمیرا لطفی، فاطمه طاهری، ژالیا شاکری، میثم عزیزی و مهسا چیذری بازیگران نمایش هستند.

مهسا چیذری طراح و کارگردان، محمد وثوقی دستیار کارگردان و تهیه‌کننده، احمد بیستونی مشاور کارگردان، نسرین کمالی طراح و مجری گریم، لیلی اشتیاق، محمد وثوقی و محمد چیذری طراح پوستر و بروشور، محمد چیذری عکاس و تولید محتوا ، پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیش مشاوررسانه‌ای و مهدی سربازی مدیر روابطعمومی این اثر را بر عهده دارد.

نمایش «اهمیت ارنست بودن» از ۱۹ دی تا ۵ بهمن در تماشاخانه ارغوان روی صحنه است و علاقه‌مندان جهت تهیه و رزرو بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند. تماشاخانه ارغوان (سیمرغ) در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، بعد از تقاطع رازی، بن‌بست زیبا قرار دارد.