به گزارش پلاتو هنر به نقل از هنرآنلاین، آلودگی هوا، دیرزمانی است که به چالشی جدی در جوامع مدرن و انسان معاصر تبدیل شده و آلاینده‌های خطرناک ناشی از مراکز صنعتی و رشد چشمگیر تردد خودرو‌ها؛ نه تنها خطری مهلک برای سلامت و جان شهروندان فراهم کرده است، بلکه محیط زیست و حیات دیگر جانداران را مورد تهدید قرار داده است.

شاید یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا، استفاده حداقلی از سوخت‌های فسیلی و استفاده از حمل و نقل عمومی کارآمد باشد تا سلامت شهروندان حفظ شده و بقای زندگی دیگر موجودات نیز تضمین شود. اما در این راستا، نقش تک تک شهروندان و اقدامات تأثیرگذار مبادی ذیربط با توسعه راهکار‌های آموزشی در جهت کاهش آلودگی هوا بسیار مؤثرتر خواهد بود.

یکی از واسطه‌های اثر بخش در حوزه آموزش و تأمل در مسائل فرهنگی اجتماعی و زیست محیطی، به کارگیری هنر‌های تصویری و به ویژه کارتون و کاریکاتور است. از این رو خانه کاریکاتورایران، در راستای گسترش آموزش‌های شهروندی از نگاه تأثیرگذار هنرمندان طنز ترسیمی(کارتون)، نمایشگاه کارتون “آسمان آبی” را برگزار می‌کند.

در این نمایشگاه آثار ۲۰ هنرمند ایرانی و خارجی با رویکرد آلودگی هوا و موضوعات: معضلات شهری و مسائل زیست محیطی در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه “آسمان آبی” از ۱۴ دی تا ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ در خانه کاریکاتور ایران دایر خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید، روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹تا ۱۶و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا۱۲ به استثنای روز‌های تعطیل به خانه کاریکاتور ایران به نشانی تهران، خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان شهید داود گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن(کتابی)، پلاک ۴۴مراجعه نمایند.