به گزارش پلاتو هنر به نقل از انجمن سینمای جوانان ایران، ظهر امروز، دوشنبه 12 دی‌ماه 1401 نمایشگاه تجسمی «دفک» با حضور اعضای خانواده فرخ‌زاد و جمعی از هنرمندان، اهالی سینما و رسانه، مدیران انجمن سینمای جوانان ایران، صاحبان گالری، کیوریتورهای هنری و جمعی از اعضای جامعه پیشاهنگی استان تهران در نگارخانه «جوان» انجمن سینمای جوانان ایران افتتاح شد.

این نمایشگاه مجموعه آثار تجسمی خانواده فرخ‌زاد را دربرمی‌گیرد که پیش از این زندگی‌ هنری‌شان در مستند «دفک» به کارگردانی بهنام بیرم‌وند در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمده بود.

هنرمندان خانواده فرخ‌زاد شامل هشت هنرمند بختیاری است که آثار تجسمی متفاوتی را را در سبک‌های مختلف و بدون تحصیلات آکادمیک و به طور ذاتی خلق می‌کنند.

شاه‌رضا فرخ‌زاد (پدر خانواده)، مندی فرخ‌وند (مادر خانواده)، توران، سالار، داراب و منوچهر فرخ‌زاد (فرزندان خانواده)، آنا فرخ‌وند (عروس خانواده) و هانیه براتی (نوه خانواده)، هشت هنرمندی هستند که آثارشان در نمایشگاه تجسمی «دفک» به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه تجسمی «دفک» ۱۲ تا ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ در نگارخانه «جوان» انجمن سینمای جوانان ایران میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود.