محمد یزدی که این روزها نمایش «نذر عباس» را روی صحنه می‌برد با ابراز تاسف از شرایط اقتصادی هنرمندان تئاتر، گفت: هیچ یک از مشاغل کار خود را تعطیل نکرده‌اند و فعالان تئاتر هم باید بتوانند فعالیت کنند زیرا آنها که نمی‌توانند برای تامین زندگی خود دزدی کنند یا شیشه ماشین پاک کنند.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا، این کارگردان اضافه کرد: وقتی فعالان تئاتر دست از کار بکشند فرصت را به کسانی می‌دهند که جایگاه درستی ندارند و شایسته فعالیت در تئاتر ما نیستند.

او در ادامه با ارائه توضیحاتی درباره محتوای نمایش خود افزود: نمایش ما درباره شخصیتی واقعی به نام عباس بربری است که به سردار سلیمانی علاقه بسیاری داشته و برای دیدن او به سوریه می‌رود اما پیش از دیدن سردار شهید می‌شود و به عنوان یکی از شهیدان مدافع حرم به شمار می‌آید.

یزدی اضافه کرد: نمایش ما درباره سیر تحول این شخصیت است. زیرا پیش از اینکه دلبسته سردار سلیمانی شود شخصیتی بوده که تمام تنش پر از خالکوبی و فضایش بسیار متفاوت بوده است.

او با اشاره به اینکه این نمایش با حمایت حوزه هنری و مرکز هنرهای نمایشی روی صحنه می‌رود ادامه داد: نمایش ما به صورت امروزی و روایت ما به شکل کمدی ارائه می‌شود.

یزدی اضافه کرد: اجرای ما از هفتم دیماه آغاز شده و تا هفدهم ادامه دارد.

او درباره استقبال تماشاگران و ظرفیت تبلیغات این نمایش توضیح داد: با توجه به اینکه روزهای اول اجرا را سپری می‌کنیم استقبال بد نبوده ولی مشکل تبلیغات وجود دارد. بطوریکه امروزه کار تئاتر همراه با اعمال شاقه است اما رسالت من این است که اگر هم اعتراضی دارم، آن را با زبان هنر مطرح کنم و بهترین فرصت برای ما صحنه تئاتر است.

به گزارش ایسنا، نمایش «نذر عباس» تا 17 دیماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. این نمایش روایتی مستند از زندگی شخصیتی مشهور به عباس بربری یکی از شهدای مدافع حرم است.