نمایشگاه تجسمی «دفک» که آثار ۸ هنرمند دزفولی را به نمایش می‌گذارد، صبح  دوشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۱ در نگارخانه «جوان» انجمن سینمای جوانان افتتاح شد

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نمایشگاه تجسمی «دفک» ۱۲ تا ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ در نگارخانه «جوان» انجمن سینمای جوانان ایران میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود.

این نمایشگاه مجموعه آثار تجسمی خانواده فرخ‌زاد را دربرمی‌گیرد که پیش از این زندگی‌ هنری‌شان در مستند «دفک» به کارگردانی بهنام بیرم‌وند در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمده بود.

هنرمندان خانواده فرخ‌زاد شامل هشت هنرمند بختیاری است که آثار تجسمی متفاوتی را را در سبک‌های مختلف و بدون تحصیلات آکادمیک و به طور ذاتی خلق می‌کنند.

شاه‌رضا فرخ‌زاد (پدر خانواده)، مندی فرخ‌وند (مادر خانواده)، توران، سالار، داراب و منوچهر فرخ‌زاد (فرزندان خانواده)، آنا فرخ‌وند (عروس خانواده) و هانیه براتی (نوه خانواده)، هشت هنرمندی هستند که آثارشان در نمایشگاه تجسمی «دفک» به نمایش گذاشته می‌شود.

برنامه‌ریزی برای برگزاری این نمایشگاه در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی انجمن سینمای جوانان ایران و حمایت از هنرمندان «جوان» و مستعد صورت گرفته است.