به گزارش پلاتو هنر به نقل از صبا، محسن سوهانی مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب که جشنواره فیلم عمار میزبان ژانر نوظهور رادیو نمایش شد، گفت: نمایش رادیویی «مهاجر سرزمین آفتاب» که در ژانر تازه طراحی شده رادیو پلاس به تولید رسیده است تلفیقی از مدیوم های مختلف رسانه ای و تلاشی برای دستیابی به ساختارهای نوین رسانه ای خلاق صداپایه به شمار می رود.

او تاکید کرد: تجربه گرایی و طراحی و تولید ساختارهای نوین جزو سیاست های مهم رادیو نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو است.

محسن سوهانی با اشاره به این موضوع که در عصری به سر می بریم که رسانه ها به تقاطع رسیده اند بر این نکته که می بایست در این راستا هم افزایی و ساختارها و قالب های نوین رسانه ای تعریف شود تأکید کرد و ادامه داد: این دغدغه باعث شد یک ژانر جدید به نام رادیو پلاس طراحی کنیم.

گفتنی است این نمایش برگرفته از کتاب«مهاجر سرزمین آفتاب» نوشته حمید حسام به کارگردانی فریدون محرابی،تهیه کنندگی و سردبیری امین رهبر ،انیمیشن رعنا عابدی، تنظیم رادیویی زهرا کولیوند،تصویربرداری کامران دلاور ،ماکان رضایی، محمد مهدی نظری جیرانی،صدابرداری مجید آینه،افکتوری نرگس موسی پور در ژانر رادیو پلاس تولید شده است.

در این نمایش نازنین مهیمنی،محسن بهرامی و داریوش شهبازی به روایت خاطرات کونیکو یامامورا (سبا بابایی)یگانه مادر شهید ژاپنی می پردازند.