به گزارش پلاتو هنر به نقل از هنر آنلاین، نمایش «لابیرنت» به نویسندگی و کارگردانی پدرام رحمانی یکی از آثار برگزیده جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی برای حضور در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور است.

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور از روز چهارشنبه هفتم دی ماه به میزبانی استان کرمانشاه به عنوان اولین استان برگزارکننده این رویداد هنری میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به تئاتر خواهد بود و نمایش «لابیرنت» به کارگردانی پدرام رحمانی از استان آذربایجان غربی شهرستان ارومیه در دومین روز برگزاری این جشنواره، پنجشنبه هشتم دی ماه ساعت 11:30 دقیقه صبح در پلاتو انتظار کرمانشاه روی صحنه خواهد رفت.

رحمانی کارگردان نمایش «لابیرنت» درباره داستان این اثر گفت: جهانی که ما اکنون در آن زندگی می‌کنیم، پر است از آدم‌هایی که از بحران هویت، معنویت، فقدان اخلاق و مهربانی رنج می‌برند.

او افزود: شخصیت‌های نمایش «لابیرنت» نیز از این امر مستثنی نیستند. این اثر هفت کاراکتر دارد که هر یک برای رسیدن به خواسته‌هایشان حاضر به معامله هستند و به همین دلیل هم هر یک وارد داستانی پیچیده و بسیار دردناک می‌شوند.

نویسنده و کارگردان نمایش «لابیرنت» ادامه داد: در واقع تک‌تک این شخصیت‌ها برای رسیدن به خواسته‌های‌شان سر دوراهی قرار می‌گیرند و انتخاب مسیر باعث تغییر سرنوشت آن‌ها خواهد شد.

او گفت: تمام قصه ما داستان انتخاب بین خیر و شر و تاثیری است که آدمی با انتخاب هر یک از این دو مسیر بر زندگی خودش و دیگران می‌گذارد.

این هنرمند با اشاره به مهم‌ترین ویژگی که باعث نگارش این نمایشنامه شده است، ادامه داد: تاثیر رفتار و کنش انسان‌ها بر زندگی یکدیگر دغدغه من در طول سال‌ها بود که با نگارش «لابیرنت» به آن پرداختم. ما گاهی فراموش می‌کنیم که اعمال‌مان نه تنها زندگی خودمان بلکه زندگی اطرافیان و چه بسا زندگی انسان‌هایی که ارتباط خاصی با ما ندارند را نیز تحت شعاع قرار می‌دهد، بدون این که حتی متوجه این تأثیر شویم.

پدرام رحمانی گفت: این اثر به لحاظ خلاقیت، کیفیت اجرا و سایر شاخصه‌های نمایشی گویای نیروی جوانی‌ست که به‌تازگی به تئاتر استان آذربایجان غربی تزریق شده‌اند و پتانسیل و خلاقیت خود را به شکل بسیار قابل توجهی بروز می‌دهند.

او ادامه داد: ما سعی کردیم اجرایی متفاوت و خلاق نزدیک به تئاترهای روز دنیا و نمایشنامه‌های مدرن جهان داشته باشیم چراکه خلاقیت و جسارت بزرگ‌ترین ویژگی تئاتر آذربایجان غربی است.

این هنرمند با ابراز خوشحالی از احیای جشنواره تئاتر منطقه‌ای به عنوان مطالبه سالیان سال هنرمندان در شهرستان‌ها گفت: احیای جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر بعد از این مدت طولانی لطف بسیار بزرگی به تئاتر شهرستان‌هاست. حذف این جشنواره ضربه بسیار بزرگی به بدنه تئاتر در شهرستان‌ها وارد کرده و هنرمندان را از تماشای آثار یکدیگر محروم کرده بود.

او افزود: از جناب آقای کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی و آقای کوروش زارعی، دبیر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و سایر عزیزانی که برای احیای جشنواره تئاتر منطقه‌ای تلاش کردند، سپاسگزاریم.

پدرام رحمانی در پایان تماشای آثار دیگر هنرمندان به واسطه حضور در جشنواره تئاتر منطقه‌ای را حضور در کلاس آموزشی دانست که در ارتقای سطح کیفی آثار نمایشی بسیار تاثیرگذار است.

پدرام رحمانی ( نویسنده و کارگردان)، ماهرخ رفیع‌زاده، نرمین کیانوند، رضا محمدخانی، سعید عبداللهی، فاطمه شکری، حسین سرخوش، علی صبوری و پدرام رحمانی (بازیگران)، وحید خداپرست (مشاور کارگردان و طراح صحنه و نور)، الهام پورعلی (دستیار کارگردان)، بابک پیروزی (انتخاب و ادیت موسیقی)، آیسان محمدی (طراح و اجرای گریم)، مریم افشاری (مدیر صحنه)، سودا جباری (منشی صحنه)، سجاد جبارزاده (گروه صحنه و دکور)، سوسن مشاریان (طراح و دوخت لباس) از جمله عوامل نمایش «لابیرنت» به شمار می‌آیند.

جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجریک از 7 تا 10 دی‌ماه سال جاری به دبیری علی صفدری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حضور هنرمندان استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، ایلام، همدان، خوزستان و کرمانشاه برگزار می‌شود.

هنرمندان سایر استان‌های کشور طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور در استان‌های بوشهر، مازندران و فارس به عنوان دیگر میزبانان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور برای راه‌یابی به چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.