.به گزارش پلاتو هنر به نقل از صبا، جدول فروش سینماهای سراسر کشور طی هفته گذشته ۱۴۰۱ با صدرنشینی فیلم سینمایی «بخارست» در چهارمین هفته از اکران این فیلم سینمایی منتشر شد.

سینماهای سراسر کشور در هفته گذشته بیش از ۴٫۵ میلیارد تومان فروش داشتند تا نسبت به هفته گذشته کاهش فروش ۲ میلیارد تومانی را تجربه کنند. این فروش با حضور بیش از ۱۳۷ هزار مخاطب و تخصیص ۹۲۵۹ سانس در سالن های سینما تا ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۸ دی ماه سال جاری به ثبت رسید.

فیلم سینمایی «بخارست» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی توانست در هفته گذشته ۲ میلیارد تومان فروش داشته باشد و نزدیک به ۵۷ هزار بلیت فروخت و ۳۱۱۵ سالن سینما را در اختیار داشت.

حسین یاری، پژمان جمشیدی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی، غلامرضا نیکخواه بازیگرانی هستند که در فیلم کمدی بخارست به ایفای نقش پرداخته‌اند. در خلاصه داستان «بخارست» آمده است: اینجا ایران است و ما داستان‌های هیجان‌انگیز داریم.

رتبه دوم جدول فروش هفتگی سینمای ایران در اختیار انیمیشن «لوپتو» به کارگردانی علی عسکری است، این انیمیشن توانست با در اختیار داشتن ۲۷۷ سالن به فروشی معادل ۸۰۰ میلیون تومان دست پیدا کند.

در خلاصه داستان این انیمیشن موزیکال آمده است: پدر علی در کارگاه لوپتو با یاد دادن ساخت اسباب بازی به بیمارانش، آنها را درمان می‌کند. کارگاه اسباب‌بازی‌های خلاقانه لوپتو که بین کودکان ایرانی محبوبیت زیادی دارد با خرابکاری یک ناشناس تعطیل می‌شود. علی تلاش می‌کند پدرش را که ناامید شده است از این مخمصه نجات دهد.

فیلم سینمایی «انفرادی» دیگر ساخته سید مسعود اطیابی همچون هفته گذشته در جایگاه سوم جدول فروش ایستاد. این فیلم ۵۰۰ میلیون تومان فروخت و بالاتر از انیمیشن «پسر دلفینی» ایستاد. رضا عطاران، احمد مهرانفر و مهدی هاشمی بازیگران اصلی این فیلم کمدی هستند.

انیمیشن «پسر دلفینی» در جایگاه چهارم جدول فروش هفتگی سینماها ایستاد. این انیمیشن به کارگردانی محمد خیراندیش طی هفت روز گذشته به فروشی معادل ۲۴۳ میلیون تومان دست پیدا کرد تا بتواند در رتبه چهارم جدول فروش قرار گیرد.

همچون هفته گذشته باز هم در میان پنج فیلم صدرنشین جدول فروش، آثار سینمای کودک و نوجوان موفق بودند و «بام بالا» دیگر نماینده این سینما جایگاه پنجم این جدول را در اختیار گرفت.

فیلم سینمایی «بام بالا» با حضور بازیگرانی همچون حمید لولایی، امیر غفارمنش و حسین سلیمانی تواست در هفت روز گذشته به مبلغی معادل ۱۷۶ میلیون تومان دست پیدا کند.

«بام بالا» به کارگردانی سید جمال حاتمی داستان عروسکی است که با کارهای شگفت‌انگیز آرزوی بچه‌ها را برآورده می‌کند.

پس از این پنج فیلم که عمده فروش این هفته سینمای کشور را در اختیار داشتند فیلم‌های ابلق به کارگردانی نرگس آبیار، دوزیست از برزو نیک‌نژاد، سگ بند به کارگردانی مهران احمدی، علفزار ساخته کاظم دانشی و تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده احمدی رتبه‌های ششم تا دهم جدول فروش را در اختیار دارند.