به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اعضای هیات انتخاب و داوری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد-ایساتیس همزمان با عکاسان راه‌یافته به رقابت این رویداد معرفی شدند.

محسن راستانی، سیدناصر مهین طاهری و سیدعباس میرهاشمی هنرمندان باسابقه‌ای هستند که عکس‌های متقاضی حضور در شصت و پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد-ایساتیس را انتخاب کرده و آثار راه‌یافته به رقابت این بخش را داوری می‌کنند.

محسن راستانی

محسن راستانی متولد ۱۳۳۷ در خرمشهر و دارای مدرک کارشناسی عکاسی است. وی عضو هیات موسس انجمن عکاسان ایران، انجمن صنفی عکاسان مطبوعات، شورای سیاست‌گذاری و داوری چند مسابقه عکاسی در ایران و خارج از کشور، برگزارکننده نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی در ایران و خارج از کشور از جمله بینال ونیز ایتالیا، موزه پاریس، موزه مکسی رم، گالری فرانسیس بوکس و آمستردام هلند بوده است.

سیدناصر مهین طاهری

سیدناصر مهین طاهری متولد 1339 در یزد و دانش‌آموخته مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی، عکاس، فیلم‌بردار و مستندساز است. او فیلمبرداری در قالب 16 و 35 میلیمتری در پروژه‌های مختلف، عکاسی به صورت آزاد در قالب پروژه‌های عمرانی، مستند، صنعتی و تبلیغاتی، مسئولیت انجمن سینمای جوانان ایران-دفتر یزد، فیلم‌برداری فیلم­های 35 میلیمتری «خاک»، «در یک بازار ایرانی»، «مکانی برای زیستن»، «خانه سفید است» و… را در کارنامه کاری خود داشته است.

سیدعباس میرهاشمی

سیدعباس میرهاشمی متولد 1341 در ساوه و دارای مدارک کارشناسی عکاسی و درجه 1 هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی پیش از این به عنوان دبیرکل جشنواره هنرهای تجسمی فجر در دوره‌های متعدد، مدرس دانشگاه­های هنر و الزهراء، عضو هيأت‌ مؤسس و مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، هیأت مؤسس و هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، دبیر و داور تعدادی از جشنواره­ها و مسابقات عکاسی ملی و بین­المللی فعالیت کرده است.

گفتنی است 20 عنوان عکس و یک مجموعه عکس به شصت‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد- ایساتیس راه یافته‌اند و اسامی عکاسان راه‌یافته به این بخش از جشنواره به شرح زیر است:

«عروس برون» عکاس: احمد تاجی از شهرکرد

«طلوع ماه» عکاس: اصغر بشارتی از قشم

«حمام شترها» عکاس: اصغر بشارتی از قشم

«آب» عکاس: اصغر بشارتی از قشم

«زیست شبانه» عکاس: امیرحسین کمالی از اصفهان

«تنها خانه کنار ساحل» عکاس: حسن دهقاندوست از اصفهان

«در مسیر» عکاس: حسن دهقاندوست از اصفهان

«زیر پوست شهر» عکاس: حسن دهقاندوست از اصفهان

«حاشیه شهر» عکاس: حسن دهقاندوست از اصفهان

«بازار فرش تبریز» عکاس: حمید سبحانی از مشهد

«فردوسی» عکاس: حمید سبحانی از مشهد

«یکی برای همه، همه برای یکی» عکاس: مجید حجتی از اصفهان

«در آغوش تاریخ» عکاس: مجید حجتی از اصفهان

«مشتا» عکاس: محدثه بشیریان‌زاده از بندرعباس

«خانه» عکاس: مرتضی امین‌الرعایایی از نیشابور

«جاده» عکاس: مرتضی امین‌الرعایایی از نیشابور

«روضه خورشید» عکاس: مریم آل‌مومن دهکردی از شهرکرد

«فصل برداشت هندوانه» عکاس: هادی دهقان‌پور از سبزوار

«دوراهی» عکاس: هادی دهقان‌پور از سبزوار

«عشق قدیمی» عکاس: الهه ملائی از مشهد

همچنین مجموعه «اسب بی سوار» با هفت عکس از عکس‌های احمد تاجی از شهرکرد، تنها مجموعه عکس راه‌یافته به شصت‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد- ایساتیس است.

شصت‌و‌پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد –ایساتیس دی‌ماه 1401 به میزبانی انجمن سینمای جوانان یزد در شهر یزد برگزار می‌شود.