به گزارش پلاتو هنر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایش به نویسندگی مهدی پوررضائیان روایتی شاعرانه از شهادت مظلومانه حضرت علی‌اصغر(ع) است که روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۸ و ۹ دی ۱۴۰۱ در پایگاه کانون به نشانی cinema.kpf.ir/film به ‌صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

نمایش «طفل و تیر و تشنگی» کاری از گروه نمایشی مکتب و به تهیه‌کنندگی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در سال ۱۳۸۵ به روی صحنه رفت.

این نمایش که به شیوه زنده-عروسکی اجرا شد، درباره واقعه روز عاشوراست. تیر سه شعبه باید تصمیم بزرگی بگیرد. باید برود یا نرود. او مقصر است یا باید تقدیر را رقم بزند؟ باد و آسمان و آفتاب او را راهنمایی می‌کنند. حضرت علی‌اصغر(ع) بر روی دستان امام حسین (ع) است و…

هنرمندانی چون زهرا مریدی، مرجان امیرارجمند، سارا بنی‌صدر، مریم کیاهاشمی، رکسانا تاج‌الدینی، الهه زاده‌محمدی، سمیرا شرافتی، دنیا قاسمی، سمیه نادری به‌عنوان بازیگر و عروسک‌گردان حضور داشتند.

مشاور طراحی و ساخت عروسک را عادل بزدوده و طراحی و ساخت عروسک و دکور را نسیم یاقوتی، رویا ناصری، رکسانا تاج‌الدینی، علیرضا حسین‌پور و آترپای حاجی‌مرادبیگی بر عهده داشتند.

الهه زاده‌محمدی مشاور کارگردان، انوش معظمی شاعر، رضا بنایی و شهرام صالحی موسیقی، نسیم یاقوتی طراح صحنه، محمدرضا شاملوفرد طراح نور و زنده‌یاد بهزاد غریب‌پور طراح پوستر این نمایش هستند.

مرکز تولید تئاتر کانون از ۳۰ آذر ۱۴۰۱ در قالب بسته‌ای فرهنگی و رایگان با عنوان «هر هفته یک فیلم تئاتر» را در پایگاه خود به صورت آنلاین از ساعت ۹ صبح هر پنج‌شنبه تا ۱۲ شب جمعه اکران می‌کند.

این طرح همزمان با شب باستانی یلدا آغاز شد و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت و دو روز پایانی هفته کودکان و نوجوانان می‌توانند با مراجعه به پایگاه کانون در cinema.kpf.ir/film یک فیلم تئاتر را در کنار خانواده تماشا کنند.