به گزارش پلاتو هنر به نقل از به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نگارخانه «جوان» انجمن سینمای جوانان ایران، میزبان نمایشگاه تجسمی«دفک(رویاهایی که از زیرزمین بیرون آمدند)» با نمایش آثاری از خانواده فرخ‌زاد می‌شود.

این نمایشگاه مجموعه آثار تجسمی خانواده فرخ‌زاد را دربرمی‌گیرد که پیش از این زندگی‌ هنری‌شان در مستند «دفک» به کارگردانی بهنام بیرم‌وند در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمده بود.

خانواده فرخ‌زاد یک خانواده هشت نفره بختیاری هستند که بدون تحصیلات آکادمیک و به طور ذاتی هنر نقاشی را در سبک‌های مختلف دنبال می‌کنند. همچنین «دفک» نیز نام یک پارچه سفیدرنگ است که در روستاهای بختیاری با پارچه‌های کوچک و رنگارنگ‌ دوخت‌هایی روی آن انجام می‌دهند و دو جای چشم انسان را نیز بر آن باقی می‌گذارند.

نمایشگاه تجسمی «دفک» به همت آژانس عکس ایران، در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۶ دی ۱۴۰۱ روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود.

برنامه‌ریزی برای برگزاری این نمایشگاه در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی انجمن سینمای جوانان ایران و حمایت از هنرمندان «جوان» و مستعد صورت گرفته است.