به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی، «به توان هفت» عنوان یک برنامه فرهنگی است، که با شعار زندگی را به توان هفت برسان به ورق زدن دنیای ادبیات و سینما در کنار زندگی می پردازد. این برنامه با محوریت داستان خوانی با لحن امیر حسین مدرس تقدیم مخاطبان می شود، روایت داستان ها با محوریت فرهنگ عامه و پخش دیالوگ های زیبا و ماندگار فیلم های سینمایی عصر خاطره انگیزی را برای مخاطبان می سازد.

روز یکشنبه چهارم دی این برنامه به مناسبت آغاز سال نو میلادی با انتخاب عنوان موضوعی «تولد یک معجزه » سکانس هایی از فیلم سینمایی «مریم مقدس» را تقدیم مخاطبان می کند.

فیلم سینمایی «مریم مقدس» بر مبنای داستان زندگی حضرت مریم(س) مادرگرامی حضرت عیسی (ع) است که در قرآن کریم و کتاب مسیحیان نیز اشارات فراونی به آن شده است. در این فیلم بیش از ۹۰ بازیگر به ایفای نقش پرداخته‌اند و شبنم قلی‌خانی در اولین نقش آفرین خودایفاگر نقش حضرت مریم (س) ظاهر شده‌است.

این برنامه همچنین در بخش کتاب خوانی قسمت هایی از کتاب سرود کریسمس را تقدیم شنوندگان می کند. «سرود کریسمس » نوشته‌ی چارلز دیکنز از این دست کتاب‌هاست که زنده‌کننده‌ آداب دورهمی در ایام کریسمس است.