به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا،‌ فرانز گرش(Franz Gertsch)، هنرمند سوئیسی که به عنوان یکی از برجسته‌ترین چهره‌های نقاشی سبک هایپررئالیسم شناخته می‌شد در سن ۹۲سالگی درگذشت.

مدیر «موزه فرانز گرش»‌، موزه‌ای که خانه مجموعه بزرگی از آثار این هنرمند است، خبر درگذشت این هنرمند را تایید کرد. علت مرگ این هنرمند هنوز اعلام نشده است.

«گرش» برای بیش از پنج‌دهه در حوزه نقاشی و چاپگری برای بازخلق عکس‌هایی در ابعاد بزرگ فعالیت کرد. ابعاد تابلوهای گرش گاهی اوقات به سه در پنج متر می‌رسد. آثار هنری این هنرمند سوژه‌ها را با جزئیاتی حیرت‌انگیز به تصویر می‌کشند و تکمیل آن‌ها گاهی اوقات بیش از یک سال طول می‌کشید.

آثار هنری این نقاشی در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده‌اند و یکی از آثار هنری او با عنوان «لوسیانو ۲»‌ که دوست هنرمندش لوسیانو کاستلی را به تصویر می‌کشد در سال ۲۰۱۷ به قیمت بیش از ۳ میلیون دلار فروخته شد.

«گرش»‌ از نقاشان چیره‌دست جنبش «فوتورئالیسم» نیز محسوب می‌شود. با اینکه سایر هنرمندان شناخته‌شده این سبک بیشتر صحنه‌هایی از خیابان‌ها را به تصویر می‌کشند،‌ «گرش»‌ نخستین‌بار برای به تصویر کشیدن فرهنگ سوئیس مورد توجه قرار گرفت.

«فرانز گرش»‌ در مارس ۱۹۳۰ میلادی در به عنوان تنها فرزند یک زوج در سوئیس متولد شد. او در مدرسه‌ای به مدیریت یک نقاش امپرسیونیست انتزاعی، مهارت‌های نقاشی را آموخت و در بزرگسالی برای یادگیری سبک‌های مختلف هنر تجسمی به پاریس،‌ اسکاتلند و ایتالیا سفر کرد.