شبکه پنج سیما در شب یلدا چندین ویژه برنامه تدارک دیده است و بر تن برنامه های خود لباس هندوانه ای پوشانده است.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از برنا، شبکه پنج سیما در بلندترین شب سال، شب یلدا با ویژه برنامه های شاد نظیر «سلام تهران»، مسابقه «پنج ستاره»، «به خانه بر می گردیم»، «رنگین کمان»، تله فیلم «آتاناز» و… به استقبال پایکوبی این سنت می رود.

در ادامه با ویژه برنامه های شبکه پنج آشنا می شوید.

برنامه «سلام تهران» گروه تهران و شهروندی چهارشنبه ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ از ساعت ۲۲ تا پاسی از شب مهمان خانه مخاطبان می شود. این ویژه برنامه با تدارک بخش های مختلف این شب را جشن می گیرد.

«سلام تهران» با اجرای مصطفی امامی روی آنتن می رود.

تماشای «پنج ستاره» در دورهمی شب یلدا

مسابقه تلویزیونی «پنج ستاره» به تهیه کنندگی فرهاد مختاری و اجرای حسین رفیعی در آستانه شب یلدا در دو قسمت، سه شنبه و چهارشنبه ۲۹ و ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۰ به مدت ۱۰۵ دقیقه از قاب شبکه پنج پخش می شود و میزبان هنرمندان خواهد بود. در این ویژه برنامه، مجید شهریاری و دو خواهر زاده اش با ساناز سماواتی به همراه همسر و پسرش رقابت می‌کنند. در برنامه دیگر نیز شهاب عباسی، سیاوش مفیدی، امیر غفارمنش و پسرش با مسعول، منصور و شهرام به همراه حامد وکیلی در نقش پدر مسعول مسابقه می دهند. تم مسابقه و بازی در این ویژه برنامه همانند برنامه های قبلی مسابقه «پنج ستاره» است و علاوه بر به آن خوانندگان محلی از اقوام ایرانی همچون کرد، لر، بلوچ، آذری، جنوبی و… در این برنامه حضور دارند. تردستی، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی از دیگر بخش های این ویژه برنامه است که تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

حافظ خوانی استاد بهروز رضوی در «به خانه بر میگردیم»

برنامه «به خانه برمی گردیم» گروه خانواده و کودک شبکه پنج، چهارشنبه ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ ویژه برنامه ای را به مناسبت شب یلدا از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸ تقدیم نگاه مخاطبان خواهد کرد. این ویژه برنامه با هدف ایجاد فضایی شاد و مطلوب برای خانواده ها و ارابه آموزش های مهم و کاربردی برای داشتن شب یلدایی متفاوت روی آنتن می رود. ایجاد همدلی و شور و نشاط میان اعضای خانواده از دیگر اهداف این ویژه برنامه خواهد بود.

حافظ خوانی استاد بهروز رضوی پیشکسوت رادیو و تلویزیون و رونمایی از اثر جدید مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما به مناسبت شب یلدا از جمله بخش های این برنامه است که در فواصل زمانی برنامه تقدیم می شود. نقالی، خاطره گویی، حضور مادر سه شهید دفاع مقدس و دعوت از هنرمندان از دیگر بخش های برنامه است.

همچنین نصرالله حدادی پژوهشگر و تاریخ شناس در این برنامه درباره فلسفه شب یلدا برای مخاطبان صحبت خواهد کرد و مستند گزارشی از مرزبانان کشور پیرامون فعالیت هایشان در راستای حفظ امنیت کشور نیز تهیه شده است که در فواصل برنامه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

آموزش طبخ کیک شب یلدا در بخش آشپزی و آموزش چیدمان یلدایی و هنردستی با موضوع یلدا در میز هنری از آیتم های این ویژه برنامه است. این ویژه برنامه با اجرای محمد نظری و محدثه صارمی و به تهیه کنندگی زهرا خردمندنیک تقدیم مخاطبان ارجمند خواهد شد.

رنگین کمان ها دور کرسی

ویژه برنامه «رنگین کمان» برنامه دیگر گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما است که با طراحی دکور با المان های زمستانی و برپایی کرسی شب یلدا به صورت ویژه روی آنتن می رود.

در این ویژه برنامه بخش های مختلفی متناسب با موضوع شب یلدا برای کودکان طراحی شده است. حافظ خوانی و شاهنامه خوانی با اجرای کودکان، کار دستی گروهی و نقاشی،گروه سرود و … از جمله آیتم های این ویژه برنامه است.

ویژه برنامه رنگین کمان به تهیه کنندگی فاطمه شیرازی مقدم چهارشنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۴:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

تله فیلم «آتاناز»

تله فیلم «آتاناز» به کارگردانی قربانعلی طاهرفر در ژانر خانوادگی پنجشنبه ۱ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱ بامداد از قاب شبکه پنج سیما پخش می شود.

این تله فیلم روایت یک کفاش دست دوز به نام استاد نوبوی است که سال هاست محصولات خود را به بازار می دهد. ولی بعد از ازدواج دخترش لعیا با ناصر که شاگرد اوست به دلیل مخالفت با این ازدواج، شاگردش را از مغازه بیرون می کند و دیگر نمی تواند مثل سابق برند خود را حفظ کند. پسرانشان نیز( فریبرز و فرهاد) هر کدام به فکر کار و تولید ایرانی نیستند و فقط به افزایش سرمایه فکر می کنند. لعیا بعد از دوسال متوجه می شود، پدرش سکته کرده و به خانه پدری می آید و سعی می کند…

پخش میان برنامه های زمستانی، وله، نماهنگ، موسیقی تصویر و … نیز در این روز ویژه از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.