شهر‌های بندرعباس، شیراز، تبریز و قزوین میزبان دوره‌های جدید کارگاه‌های آموزشی سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ شدند.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰، کارگاه‌های آموزشی «از ایده تا تولید» با تدریس هادی مقدم‌دوست، «چگونه یک فیلم ۱۰۰ثانیه‌ای بسازیم؟» با حضور حسین دارابی، «تولید فیلم۱۰۰» با حضور محمدرضا خردمندان و «کارگردانی فیلم ۱۰۰» با حضور محمدباقر مفیدی‌کیا به ترتیب در شهرهای بندرعباس، شیراز، تبریز و قزوین برگزار خواهد شد.

کارگاه‌های هادی مقدم‌دوست و محمدرضا خردمندان در روزهای ۲۴ و ۲۵ آذر ۱۴۰۱، محمدباقر مفیدی‌کیا در روز ۲۴ آذر ۱۴۰۱ و حسین دارابی در روزهای ۲۶ و ۲۷ آذر ۱۴۰۱ میزبان علاقه‌مندان به ساخت فیلم‌های ۱۰۰ثانیه‌ای می‌شوند.

این کارگاه‎ها که در ادامه روند رویکرد فراتهران سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم۱۰۰ در دستور کار این جشنواره قرار گرفته است، تاکنون در شهرهای اصفهان، زنجان، قزوین و مشهد برگزار شده است و در ادامه نیز با حضور استادان مطرح سینما در شهرهای یزد، رشت، اهواز و… با همکاری حوزه هنری مراکز استان‌ها برای علاقمندان برگزار خواهد شد.

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم۱۰۰ ابتدای آبان‌ماه ۱۴۰۱ منتشر شد و مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش‌های رقابتی ملی، بین‌المللی و کودک و نوجوان تا پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ اعلام شده است.

این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم۱۰۰ به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره، اوایل اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.