در ادامه برنامه‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، مراسم ویژه مستند «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده با حضور خانواده شهید محمد جمالی پنجشنبه ۲۴ آذرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، مراسم ویژه دومین اکران مستند «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده، پنجشنبه ۲۴ آذرماه ۱۴۰۱ در خانه جشنواره، پردیس سینمایی ملت برگزار شد..
محسن اسلام‌زاده درباره ایده ساخت این مستند عنوان کرد: ماجرای ساخت این مستند از یک دعوت شروع شد، زمانی که در تابستان ۱۳۹۹ مجید زین‌العابدین مدیر وقت شبکه یک سیما به من پیشنهاد ساخت مستندی درباره حاج قاسم سلیمانی در دهه هفتاد را داد، من برای ساخت چنین مستندی هیچ ایده‌ای در ذهن نداشتم و از آن‌جایی که هر اثری آزمونی دارد، آزمون این مستند صبر بود. تنها ایده من برای ساخت یک اثر این بود که به دنبال فردی باشیم که الان در میان ما نیست و او برایمان از حاج قاسم سلیمانی بگوید یعنی با روایت زندگی او به حاج قاسم برسیم. چراکه من به دنبال ساخت یک اثر معمولی نبودم، هدفم ساخت مستندی متفاوت و درگیر کننده بود.
مستند «پاییز پنجاه سالگی» تا چهارمین روز از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» در میان آثار پر بیننده جشنواره حضور دارد و توانسته توجه فیلمسازان و مخاطبان زیادی را جلب کند.
مراسم ویژه نمایش این مستند پنجشنبه ۲۴ آذرماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴ در سالن ۶ با حضور خانواده شهید محمد جمالی و دبیر جشنواره در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» ۲۰ تا ۲۵ آذرماه به دبیری محمد حمیدی‌مقدم در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.