پخش ویژه برنامه رادیویی «تئاترشهر» روز پنجشنبه ۲۴ آذر ماه از آنتن شبکه رادیویی نمایش آغاز می شود.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، ویژه برنامه رادیویی «تئاترشهر» از روز پنجشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۴۰۱ راهی آنتن شبکه رادیویی نمایش خواهد شد.

این ویژه برنامه در راستای امضای تفاهمنامه اخیر اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و مجموعه تئاتر شهر ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۹:۱۵ روزهای پنجشنبه هر هفته از محل سالن انتظار تالار اصلی این مجموعه تقدیم شنوندگان می شود.

سید محمد جواد طاهری رییس مجموعه تئاتر شهر در جلسه ای که با حضور محسن سوهانی، مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو برگزار شد، ضمن قدردانی از مدیریت و کارکنان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو توضیح داد: ایجاد چنین شرایطی برای تئاتر شهر با برنامه رادیویی که مزین به اسم این مجموعه ارزشمند است برای بنده و همکارانم دربرگیرنده ارزش های فراوانی است که می تواند در حوزه تبلیغات آثار نمایشی به صحنه رفته در این مجموعه و سایر تماشاخانه نقش چشمگیری داشته باشد اما این تبلیغات زمانی می تواند مورد توجه قرارگیرد که عنصر «نقد» نیز همراه این تبلیغات باشد. اتفاقا همین شرایط است که زمینه های رشد مخاطبان را فراهم می کند.

رییس مجموعه تئاتر شهر در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به لزوم طرح مباحث مرتبط با جامعه شناسی و روانشناسی در حوزه مخاطبان تئاتر گفت: این روزها در فضای مجازی و رسانه ای کشور مباحث مهمی در حوزه تئاتر مطرح می شود که هرکدام از این بحث ها که به نوعی در پیوند با مخاطبان تئاتر است می تواند زمینه های خوبی برای بررسی و برگزاری نشست در برنامه های رادیویی باشد. عناصری که اگر در همین برنامه تئاتر شهر مطرح شود می تواند این برنامه رادیویی را تبدیل به برنامه ای مهم در حوزه تئاتر کند. به اعتقاد من ضرورت این برنامه به قدری باید جدی باشد که چه ما باشیم و چه نباشیم ادامه آن مانند بسیاری از برنامه های رادیویی دیگر تبدیل به امری مستمر و قطعی ناپذیر شود.

در ادامه محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو، ضمن ابراز خرسندی از آغاز تولید برنامه رادیویی «تئاترشهر» عنوان کرد: باعث خوشحالی بنده و همکارانم است تا بر اساس تفاهمنامه جدیدی که چندی پیش بین اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و مدیرکل هنرهای نمایشی به امضا رسیده، شاهد آغاز برنامه رادیویی «تئاتر شهر» در مجموعه تئاتر شهربه عنوان یکی از شاخص ترین مجموعه های نمایشی کشور خواهیم بود.

او افزود: این برنامه رادیویی پژواک نمایش های تئاتر شهر و دیگر آثار نمایشی به صحنه رفته در شهر تهران است که می تواند به عنوان یک بازوی رسانه ای از تئاتر حمایت کند. این فرآیند تعامل دوسویه ای است که می تواند در تکثیر مخاطب تئاتر نقش موثری ایفا کند. شرایطی که دربرگیرنده ابعاد مختلفی است و موجب ایجاد یک بستر جدید برای معرفی هرچه بهتر آثار نمایشی خواهد شد.

مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو در پایان درتایید صحبت های طاهری مبنی بر حضور نقد در حوزه برنامه سازی تئاتر توضیح داد: به اعتقاد من نقد درست و اصولی نه تنها مانعی برای بهتر دیده شدن اثر نیست بلکه یک عنصر تبلیغی پرچالش است. شرایطی که می تواند در حوزه ترغیب تماشاگران به سمت تماشای تئاتر نیز نقش ایفا کند. اساسا چنین چالشی جزو ملزومات یک برنامه رادیویی موثر است که می تواند آن برنامه را تبدیل به یک برند تبلیغاتی کند و امیدوارم برنامه رادیویی «تئاترشهر» که به میزبانی این مجموعه روانه آنتن می شود بتواند از عهده این رسالت برآید.

علی بهرامی نیز تهیه کننده برنامه رادیویی «تئاترشهر» نیز در بخش پایانی این نشست ضمن ارایه توضیحاتی از جزییات برنامه گفت: برنامه رادیویی «تئاترشهر» روزهای پنجشنبه هر هفته از سالن انتظار مجموعه تئاتر شهر به صورت زنده و مستقیم راهی آنتن شبکه رادیویی نمایش می شود. در این برنامه تلاش می شود ضمن انعکاس تازه ترین فعالیت گروه های نمایشی مستقر در مجموعه تئاتر شهر و رویدادهای مرتبط به آن، نسبت به پژواک اخبار و دیگر رویدادهای تماشاخانه های دیگر اقداماتی را انجام دهیم. این در حالی است که تولید چند آیتم نمایشی ویژه، مصاحبه با عوامل آثار نمایشی، برگزاری نشست های تخصصی در حوزه مرتبط با نظام اقتصادی تئاترایران با حضور هنرمندان، جامعه شناسان، روانشناسان و کارشناسان مختلف در حوزه های مختلف، پخش قطعات نمایشی تولید شده در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، معرفی مشاغل مرتبط با تئاتردر قالبی ویژه از جمله فعالیت هایی است که در برنامه های آتی پیش روی شنوندگان قرار داده می شود.

برنامه «تئاترشهر» به تهیه کنندگی و سردبیری علی بهرامی و اجرای علیرضا سعیدی در گروه ارتباطات و اطلاع رسانی رادیو نمایش به مدیریت رضا گل سوسن از روز پنجشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۹:۱۵ راهی آنتن رادیو نمایش می شود.