شبکه کودک دو برنامه تازه «هدهد سفید» و «بزن بریم» را از قاب تلویزیون برای مخاطبان کودک پخش کند.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از صبا، شبکه کودک در روزهای زمستانی با برنامه هایش مخاطبان خود را پای تلویزیون نگه می دارد. «بزن بریم» و «هدهد سفید» عناوین دو برنامه جدید این شبکه هستند که در ادامه بیشتر درباره آن ها می خوانیم.

«بزن بریم» برنامه ای به تهیه کنندگی سیدحمید امامی است که از فردا ۲۴ آذر ۱۴۰۱ در شبکه کودک پخش می شود. این مجموعه مستندی با موضوع هویت ایرانی است که از طریق سفر چند کودک به روستاهای مختلف کشور و تعامل با کودکان آن مناطق، به معرفی تنوع قومی، اقلیمی و آداب و رسوم و همچنین روحیه امید، نشاط و تاب آوری کودکان در این مناطق می پردازد و در خلال آن به خدمات بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای محرومیت زدایی این مناطق نیز پرداخته می شود.

«بزن بریم» برنامه ای ۴۰ قسمتی  است که قرار است با سادگی و بی آلایشی زندگی روستایی را برای کودکان ایرانی به تصویر بکشد. همچنین آشنایی با آداب و رسوم هر منطقه، یادگیری بازی های محلی جدید، نحوه پخت و پز خوراکی های خوشمزه محلی و شناخت صنایع دستی رایج در هر روستا، تنها بخشی از هر قسمت از برنامه «بزن بریم» است که از نگاه این کودکان ماجراجو برای کودکان ایران زمین روایت می شود.

کارگردانی این مجموعه را علی زندی و نویسندگی آن را علی زندی، ریحانه مرادی، شیدا شیخ زاده و فاطمه میرشجاعی برعهده دارند. «بزن بریم» در روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) ساعت ۱۸ به مدت ۲۲ دقیقه و از قاب شبکه کودک روی آنتن رود.

همچنین برنامه دیگری از قاب تلویزیون برای مخاطبات کوک پخش می شود که نامش «هدهد سفید» است.

«هدهد سفید» کاری از گروه کودک شبکه کودک است که ماموریت آن، آشنایی کودکان ایرانی با فرهنگ کتاب و کتابخوانی، کتابداران، معرفی کتابخانه های کشور و اعضای فعال کتابخانه هاست.

کلیپ و قصه خوانی و گفتگوهای نمایشی از جمله بخش های این برنامه ترکیبی ۲۶ قسمتی است.

«هدهد سفید» به کارگردانی وحید یوسفی و یکی از مجریان آن گیتی خامنه است که به مدت زمان  ۴۰ دقیقه، روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته، ساعت ۱۶، از قاب شبکه کودک پخش می شود.