برگزیدگان مسابقه ملی محیط زیست سازمان ملل یونپ (UNEP) در سال ۲۰۲۲ معرفی شدند و یکی از اعضای کانون موفق به کسب عنوان برگزیده در بخش بین‌الملل شد.

به گزارش پلاتوهنر به نقل از هنرآنلاین، برنامه‌ محیط زیست سازمان ملل «یونپ» (UNEP) این مسابقه را با موضوع «اهمیت حفاظت از لایه ازون برای موجودات زنده» در سه رشته نقاشی، عکاسی و طراحی گرافیکی (طرح‌­‌های دیجیتالی یا کامپیوتری با کمک نرم‌افزار‌های گرفیکی کامپیوتر یا موبایل) برگزار کرد.

در مرحله ملی برگزیدگان این مسابقه معرفی و نفرات اول هر بخش به مرحله بین‌المللی در منطقه آسیا و اقیانوسیه معرفی شدند که در نهایت در بخش عکاسی اثر فاطمه آذری‌فر عضو ۱۴ ساله مرکز کانون رزن استان همدان (مربی معصومه مدیری دلشاد) به‌عنوان یکی از برگزیدگان بخش بین‌الملل معرفی شد.

پیش از این نیز در مرحله ملی و در رشته نقاشی اثر شیرین رمضانی عضو ۱۴ ساله مرکز شماره ۲ کانون همدان (مربی شهرزاد بیاتی) رتبه اول و حلماسادات کریمی ۶ ساله از مرکز علی‌آباد استان گلستان (مربی راضیه چوری) رتبه سوم و در رشته عکاسی نیز اثر مامک امامی ۱۴ ساله از مرکز شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری (مربی معصومه مهری) رتبه سوم این بخش را به‌دست آورد.

این مسابقه با هدف آگاهی‌رسانی درباره‌ی اهمیت حفاظت از لایه ازون برای موجودات کره زمین و تداوم تشویق حمایت عموم مردم در مورد مواد مخرب لایه ازون و حذف گاز‌های گلخانه‌ای از سوی برنامه‌ی محیط زیست سازمان ملل (یونپ) (UNEP) با همکاری دفاتر ملی اوزون در کشور‌های عضو برگزار شد.